Czternasty Kwietnia

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Niedziela Palmowa rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm dziś podczas każdej Mszy Świętej.

W kruchcie kościoła schola sprzedaje palmy i zbiera fundusze na wakacyjny wyjazd.

Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną.

O godzinie 17.45 w dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa młodsza a po wieczornej Mszy Świętej grupa starsza.

Dzisiaj obywają się wybory do Rady Osiedli, zachęcamy do udziału.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

W Wielki Poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej adoracja N. Sakramentu do godziny 20.00. W Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i Wielką Środę spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych a po południu od godziny 18.00.

W wielką środę o godzinie 17.00 próba liturgiczna dla dziewcząt sypiących kwiatki na procesję rezurekcyjną. O godzinie 18.00 nowenna do M. Boskiej i Msza Święta.

Święte Triduum Paschalne

Wielki Czwartek przed południem w Katedrze o godzinie 10.00 Msza Krzyżma. O godzinie 18.00 w naszej parafialnej świątyni: Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 22.00. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy w czasie uroczystego przeniesienia Najświętszego Sakramentu, pobożnie odmówią Hymn: „Przed Tak Wielkim Sakramentem”.

Wielki Piątek Męki Pańskiej o godzinie 8.30 jutrznia. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. O godzinie 18.00 Liturgia Adoracji Krzyża. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godziny 22.00. W wielki Piątek nie sprawuje się Eucharystii, Kościół gromadzi się, aby rozważać tajemnicę męki Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Za pobożny udział w adoracji Krzyża można uzyskać odpust zupełny.

W piątek o godzinie 12.00 adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy dzieci ze Szkoły Podstawowej.

Wielka Sobota o godzinie 8.30 jutrznia.. W wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa, oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. Dlatego od wielkiego Piątku, przez sobotę, aż do Liturgii Wigilii Paschalnej obowiązuje post paschalny.

W sobotę o godzinie 12.00 adoracja Pana Jezusa w grobie dzieci ze Szkoły Podstawowej.

W Wielką sobotę poświęcenie pokarmów w dolnym kościele od godziny 7.30 do godziny 15.30. W tym czasie będzie możliwość spowiedzi. Przy wejściu do dolnego kościoła ministranci będą rozprowadzać wodę święconą. Dochód z jej sprzedaży zasili fundusz ministrancki na wakacyjny wyjazd.

Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godzinie 20.00, na liturgię przynosimy gromnice i odnowimy przyrzeczenia chrztu świętego. Adoracja do godziny 23.00.

Niedziela Zmartwychwstania : o godzinie 5.00 jutrznia a godzinie 6.00 Rezurekcja.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!