Dwudziesty Ósmy Kwietnia

Niedziela Miłosierdzia

Rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Taca jest przeznaczona na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego można uzyskać odpust zupełny.

W poniedziałek od godziny 11.00 pierwsza spowiedź, dzieci klas III ze szkoły nr 195., przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

Od środy rozpoczną się nabożeństwa majowe. O godzinie 18.00 nabożeństwo majowe z Nowenną do M. Boskiej Królowej Korony Polski. W modlitwie błagamy Boga o deszcz, aby oddalił od nas klęskę suszy. Będziemy również modlić się za maturzystów o szczęśliwe danie matury.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta z Uroczystość N. Maryi Panny Królowej Polski. W naszej Parafii rozpoczyna się Odpust tytułu kościoła. Nasza Świątynia jest dedykowana N. Maryi Pannie Królowej Korony Polski. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

W piątek Uroczystość N. Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W niedzielę 5 maja nabożeństwo majowe razem z procesją eucharystyczną o godzinie 18.00.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!