Dwudziesty Pierwszy Lipca

Szesnasta Niedziela Zwykła

Dziś z racji zbliżającego się w Liturgii wspomnienia św. Krzysztofa patrona kierowców, po każdej Mszy Świętej obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Ofiary składane z racji poświęcenia są przeznaczone na pomoc z zakupie środków transportu dla Polskich misjonarzy.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski i Msza Święta.

W lipcu i sierpniu w niedzielę nie ma Mszy Świętej o godzinie 11.30.

W dni powszednie Msze Święte są o godzinie 7.00 i 18.30.

5 sierpnia z Sanktuarium M. Boskiej Ostrobramskiej na Warszawskim Witolinie wyruszy na pielgrzymi szlak Warszawska Pielgrzymka Rodzin. Zapraszamy do udziału. Zapisy w Parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie, przy ul. Ostrobramskiej.

W sobotę, wieczorna Msza Święta z formularza z niedzieli.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: A może pielgrzymka? Pielgrzymka jest po to, żeby mieć więcej czasu dla Boga – przekonuje ks. Henryk Zieliński; oraz „Tajemnica i prostota” – dlaczego warto iść na pielgrzymkę – zachęca O. Marek Tomczyk, paulin, kierownik warszawskiej Pielgrzymki Pieszej. Zachęcamy do lektury!

Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele a potrzeba mało, albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona. Tak nam się nie raz wydaje, że poprzez aktywność wszystko będziemy szczęśliwi, gdyż osiągniemy wiele dóbr intelektualnych, duchowych, czy materialnych. Jesteśmy zaangażowani w różne sprawy, powinności tęsknoty i pragnienia i nawet wówczas, gdy przychodzi do nas Bóg próbujemy Go napomnieć swoją doskonałością uzasadnianą zaangażowaniem. „Panie powiedz Marii żeby mi pomogła”. Nie bój się, nie lękaj się, Bóg sam wystarczy. Gdy przychodzi da nas Chrystus nic więcej nam nie potrzeba, nic większego i lepszego już nam się nie trafi, nie uciekajmy przed Nim w pozorowaną aktywność. Powiedzmy za Marią i Abrahamem: Panie, nie omijaj mnie – proszę!