Trzynasty Października

Dwudziesta Ósma Niedziela Zwykła

Przeżywany XIX Niedzielę Papieską. Przed kościołem woluntariusze zbierają ofiary na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży.

Zachęcamy do udziału w wyborach. Od naszych decyzji zależy przyszłość Narodu i Ojczyzny.

O godzinie 17.30 Różaniec razem z nabożeństwem Fatimskim. Jeśli będzie dobra pogoda pójdziemy z procesją na zewnątrz kościoła.

Po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa młodsza.

Dziś można jeszcze przekazać makulaturę na misje.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek 15 października Mszą Świętą o godzinie 18.30 rozpocznie się spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy Świętej katecheza.

We środę o godzinie 17.45 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z Nabożeństwem Różańcowym.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Po wieczornej Mszy Świętej w świetlicy Caritas spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

Najbliższą niedzielę będziemy przeżywać jako Niedzielę Misyjną. Będziemy gościć w naszej Parafii ks. Józefa Czerwińskiego pracującego w Malawi. Będzie głosił nam Słowo Boże i zbierał ofiary na misje.

Najbliższa niedziela jest niedzielą statystyczną będziemy liczyć ilość osób na Mszach Świętych i przystępujących do Komunii Świętej.

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki.

28 października, po Mszy Św. o 18.30 rozpocznie się w naszej parafii codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do 11 listopada.

Pana Jezusa adorować będziemy w Monstrancji, która pochodzi
z Parafii św. Jakuba w Medjugorie –Centrum Modlitwy o Pokój.

Monstrancja ta została przekazana do Medjugorie z inicjatywy polskiego Stowarzyszenia Comunitá Regina della Pace.

Dzieło 12 ośrodków modlitwy o pokój „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” zainaugurowane zostało 10 lat temu pierwszym centrum adoracji w Ziemi Świętej. Kolejne, rozsiane po kuli ziemskiej Centra, znajdują się w: Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Rwandzie, w Korei Południowej, na Filipinach, gdzie projekt jest nadal w fazie realizacji i w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Najnowsze, 8 Centrum, to znajdująca się w Niepokalanowie „Gwiazda Niepokalanej”, która od 1 września ubiegłego roku bardzo licznie gromadzi pielgrzymów na Wieczystej Adoracji.

Monstrancja „Królowa Pokoju” z Medjugorie , peregrynuje od września po polskich parafiach łącząc ludzi na modlitwie o pokój w sercu każdego z nas, w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie, i na całym Świecie.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!