Pierwszy Grudnia

Pierwsza Niedziela Adwentu

Dziś rozpoczynamy Adwent. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W Adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. w sobotę Roraty są o godzinie 7.00. Po Roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie. O godzinie 6.00 w dolnym kościele od poniedziałku do piątku jutrznia, prowadzi Neokatechumenat.

Dziś o godzinie 17.45 katecheza dla rodziców dzieci rocznicowych. Pod chórem Panie z bractw parafialnych sprzedają opłatek na wigilijny stół. Od przyszłej niedzieli będą również świece „Caritas”.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W Pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. O godzinie 18.30 Msza Święta wotywna o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o N. Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca P. Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. Spowiedź święta w pierwszy piątek podczas Mszy Świętych. W piątek będzie całodzienna adoracja N. Sakramentu jako dziękczynienie za nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu M. Boskiej Częstochowskiej. W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. W Pierwszą sobotę pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

Parafia organizuje wyjazd na Sztukę Teatralną do Seminarium. Wyjazd w sobotę 14 grudnia spod kościoła o godzinie 17.00 Koszt wyjazdu 5 zł. Zapisy u ks. Patryka w zakrystii.

Od poniedziałku drugiego grudnia rozpoczniemy kolędę.

Porządek kolędy od 2 do 10 grudnia:

Poniedziałek 2 grudnia: ul. Harmonistów, Kaczeńca, Korsuńska, Skokowa i Tęczowa.

Wtorek 3 grudnia: ul. Bronisława Czecha i Skrzyneckiego domki.

Środa 4 grudnia ul. Skrzyneckiego 33 i storczykowa 1, 3 i 5.

Czwartek 5 grudnia ul. Storczykowa pozostałe numery.

Piątek 6 grudnia ul. Strusia i Weselna

Sobota 7 grudnia ul. Cedrowa

Poniedziałek 9 grudnia ul. Potockich nr nieparzyste i ul. Akwarelowa.

Wtorek 10 grudnia ul. Potockich numery parzyste i ul. Otwarta.

Środa 11 grudnia ul. Botaniczna

Czwartek 12 grudnia ul. Przyjaźni i ul. Piastowa

Piątek 13 grudnia ul. Rolnicza i ul. Powszechna

Sobota 14 grudnia ul. Karpacka

Poniedziałek 16 grudnia ul. Kościuszkowców domki i ul. Reszelska.

Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 15.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na renowację wejściowych schodów do naszej świątyni.