Piąty Stycznia

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po Litanii procesja eucharystyczna.

Jutro Uroczystość Objawienie Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Obrzęd poświęcenia Kadzidła i Kredy podczas każdej Mszy Świętej. Ministranci przygotowali kadzidło i kredę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na fundusz ministrancki. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Misje Święte.

W Uroczystość Objawienia Pańskiego w wielu miastach w Polsce są organizowane Orszaki Trzech Króli – stanowią one przybliżenie wydarzeń opisanych w Ewangelii dla nas współczesnych.

W poniedziałek nie będzie wieczornej adoracji.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

Najbliższa niedziela jest Niedzielą Chrztu Pańskiego. W Liturgii kończy się czas Bożego Narodzenia.

Porządek Kolędy od 5 do 23 stycznia 2020 roku.

Wtorek 7 stycznia ul. Korkowa 161D, 161C i 161B

Środa 8 stycznia ul. Korkowa 161A, 159A, B i C

Czwartek 9 stycznia ul. Kościuszkowców 78, 78A, 80 i 80A

Piątek 10 stycznia ul. Kościuszkowców 99 i 101

Sobota 11 stycznia ul. Starego Doktora 2 i 4

Poniedziałek 13 stycznia ul. Korkowa 135A i 135C

Wtorek 14 stycznia ul. Korkowa 137A i 137C

Środa 15 stycznia ul. Korkowa 135B i 137B

Czwartek 16 stycznia ul. Korkowa 135/137

Piątek 17 stycznia ul. Korkowa 139/145 i ul. Króla Maciusia 9

Sobota 18 stycznia ul. Króla Maciusia 9A

Poniedziałek 20 stycznia ul. Króla Maciusia 13

Wtorek 21 stycznia ul. Króla Maciusia 11A

Środa 22 stycznia ul. Króla Maciusia 7A

Czwartek 23 stycznia ul. Króla Maciusia 13A

Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 15.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na renowację wejściowych schodów do naszej świątyni. Plan kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej parafii.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy Piotra Kościńskiego – klimat i pieniądza, jak również ks. Henryka Zielińskiego – szukającym gwiazdy, oraz wiele innych ciekawych artykułów i felietonów – zachęcamy do lektury! Jest również sobotnio – niedzielne wydanie Naszego Dziennika.