Dwudziesty Szósty Stycznia

Trzecia Niedziela Zwykła

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego. Wsłuchujemy się w Chrystusa, który dla naszego Zbawienia będąc Odwiecznym Słowem Boga stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.

Dziś po Mszy Świętej o godzinie 11.30 w Dolnym Kościele koncert kolęd w wykonaniu uczniów ze Szkoły Muzycznej w Wesołej. Serdecznie zapraszamy!

W miniony czwartek 23 stycznia zakończyliśmy kolędę. Bardzo dziękujemy tym wszystkim rodziną, które zechciały nas przyjąć. Dziękujemy za gościnę, wspólną modlitwę, życzliwość i troskę o Kościół i Parafię. Niech dobry Bóg obdarzy Was wszystkich swoim błogosławieństwem. Te rodziny, które z różnych powodów nie mogły nas przyjąć w wyznaczonym terminie, a życzą sobie wizyty duszpasterskiej i bożego błogosławieństwa prosimy o zgłoszenia do zakrystii lub kancelarii parafialnej i uzgodnienia terminu wizyty. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W sobotę z racji Pierwszej Soboty Miesiąca pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. O godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej Różaniec.

W niedzielę 2 Lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego. W naszej polskiej tradycji Święto Matki Boskiej Gromnicznej. Obrzęd poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone jako Dzień Życia Konsekrowanego. Ofiary składane na tacę są przeznaczone na zakonne klauzurowe. Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja, Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna.

Po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!