Siedemnasty Maja

Szósta Niedziela Wielkanocna

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej Parafii. 

Nabożeństwo majowe dziś o godzinie 18.00. 

Od dzisiaj w naszej świątyni w Liturgii może uczestniczyć 120 osób. Górny kościół ma 800 m2 powierzchni, dolny kościół 400 m2 dzieląc to na 10m2 na osobę daje wynik 120 osób. W świątyni są oznaczone miejsca, które powinniśmy zajmować, aby zachować obowiązujące przepisy bezpieczeństwa sanitarnego. Przypominamy również o obowiązku zakładania masek ochronnych. 

Sakrament pojednania jest sprawowany w kruchcie kościoła. W niedzielę podczas Mszy Świętych. W dni powszednie podczas Mszy Świętych oraz od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu jest od poniedziałku do soboty od godziny 16.00 do 18.00., z możliwością przystąpienia do spowiedzi świętej.

W poniedziałek 18 maja będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II. Z tej racji wieczorna Msza Święta będzie dziękczynieniem za Św., Jana Pawła II a po Mszy Św., modlitwa uwielbienia za Św. Jana Pawła II.  Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia. Ponadto na tę rocznicę, przed kościoła, została przygotowana wystawa zdjęć z życia Św. Jana Pawła II, jak również konkurs prac plastycznych. Termin składania prac konkursowych, upływa w piątek 22 maja. Zapraszamy do udziału w konkursie.

Od poniedziałku o godzinie 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny, oraz o ustanie epidemii i klęski suszy.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 19.15 w górnym kościele zebranie dla rodziców dzieci klas III ze Szkoły Króla Maciusia.

We środę nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem majowym o godzinie 18.00.

W piątek o godzinie 15.00 Msza Święta o Miłosierdziu Bożym a po Niej wystawienie N. Sakramentu, koronka i adoracja do godziny 18.00. W piątek rozpoczyna się Nowenna do Ducha Świętego.

W najbliższą Niedzielę 24 maja będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

3 czerwca J. E. Ks. Biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży naszej parafii. Grupa młodsza będzie miała bierzmowanie o godzinie o godzinie 16.30 grupa starsza o godzinie 18.30. Na tę uroczystość przychodzi tylko młodzież do bierzmowania i ich rodzice. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony setnej rocznicy urodzin Św., Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury i elektronicznej prenumeraty naszego Tygodnika.