Trzeci Stycznia

Druga Niedziela po Narodzeniu Pańskim

Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. O godzinie 17.30 w dolnym kościele zebranie męskiej róży różańcowej.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N.
Sakramentu.

We środę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Porządek Mszy
Świętych jak w niedzielę.

Taca na Misje Święte. Obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy podczas każdej Mszy Świętej. W tym roku do kadzidła i kredy dodajemy wodę święconą dla pokropienia naszych domostw. Ministranci przygotowali kadzidło, kredę i wodę. Ofiary składane z tej racji są przeznaczone na fundusz ministrancki.


Fundacja Orszaku Trzech Króli ufundowała śpiewniki i okolicznościową gazetę. Są wyłożone na półce razem z prasą prosimy zabrać je ze sobą, aby bardziej uroczyście celebrować zbliżającą się uroczystość Objawienia Pańskiego.

We czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.


W piątek po Mszy Świętej o godzinie 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. O godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.


Wizyta duszpasterska „Kolęda” będzie miała w tym roku nieco inny przebieg. Z racji zagrożenia epidemicznego nie będziemy odwiedzać rodzin jak zwykle. Od 18 stycznia będziemy zapraszać ulicami naszych zacnych parafian na Msze Święte sprawowane w intencji rodzin z danej ulicy.
Plan Mszy Świętych kolędowych od 18 stycznia do 1 lutego.


Ofiary składane na tacę z racji kolędy są przeznaczone na dokończenie wymiany posadzki w kruchcie kościoła i renowację schodów wejściowych.

Pod chórem obok prasy jest wyłożony plan Mszy Świętych kolędowych. Prosimy zabrać ze sobą dać sąsiadom, czy powiesić w gablocie w bloku.


Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni. Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!