Dwudziesty Pierwszy Marca

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

W kruchcie kościoła rodzice i opiekunowi scholi będzie rozprowadzają świece i figurki na wielkanocny stół. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na wakacje dla dzieci. W Niedzielę Palmową będą również rozprowadzać palmy.

Dziś o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców ze Szkoły Sióstr Felicjanek.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. Po wieczornej Mszy Świętej Młodzież przygotowująca się do bierzmowania będzie miała Wielkopostny Dzień skupienia. 

W tym tygodniu będą Rekolekcje dla uczniów Szkoły Podstawowej. Klasy I – III będą miały rekolekcje systemem zdalnym według ustalonego porządku. Klasy IV – VI środa 24 marca i czwartek 25 marca o godzinie 16.00 w parafialnej świątyni i za pośrednictwem transmisji na kanale YouToube. Klasy VII – VIII środa 24 marca i czwartek 25 marca o godzinie 17.00 w parafialnej świątyni i za pośrednictwem transmisji na kanale YouToube.

Spowiedź święta dla klas IV piątek 26 marca godzina 16.00; uczniowie klas V – VI od godziny 17.00 i uczniowie klas VII i VIII od godziny 18.00. Prosimy rodziców i opiekunów, aby pomogli swoim pociechą w odprawieniu rekolekcji. 

W czwartek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W naszej diecezji przypada 29 rocznica jej powstania. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Na wieczornej Mszy Świętej po modlitwie po Komunii, odmówimy akt zawierzenia diecezji Miłosierdziu Bożemu i zaśpiewamy uroczyste Te Deum. 

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Droga Krzyżowa z udziałem dzieci o godzinie 17.00. O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. 

Ksiądz Antoni kończy dzisiaj posługę w naszej parafii i będzie posługiwał w  Parafii Wniebowzięcia N. Maryi Panny w Chotowie. Otaczamy go modlitwą i dziękujemy za wszelkie dobro,  jakie Pan Bóg przez Niego nam ofiarował. 

Zostały zakupione dwa nowe konfesjonały do naszej świątyni. Po świętach wielkanocnych konfesjonały z kruchty kościoła będą systematycznie oddawane do renowacji.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!