Dwudziesty Siódmy Lutego

Ósma Niedziela Zwykła

O godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Do puszek pod chórem zbieramy ofiary na pomoc dla Ukrainy i modlimy się o zakończenie wojny. Ofiary będziemy również zbierać we środę popielcową. O godzinie 18.00 różaniec w intencji o pokój dla Ukrainy. Po każdej Mszy Świętej będziemy błagać Boga o pokój śpiewając suplikacje.

Wczoraj w godzinach porannych zmarł śp. Tadeusz Gawle, tata księdza Marka. Dla zmarłego śp. Tadeusza modlimy się o życie wieczne a dla księdza Marka i jego najbliższych o łaskę pociechy i chrześcijańskiej nadziei. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja.

We środę Popielec. Msze Święte przed południem o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00 po południu o godzinie 17.00 i 18.30. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy Świętej. W Popielec obowiązuje post ścisły. Przepisy postne: Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki i Środę popielcową, oraz w Wigilię Narodzenia Pańskiego. Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje we Środę Popielcową i Wielki Piątek, wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty. 

We czwartek 3 kwietnia o godzinie 10.00 w Bazylice Katedralnej będzie uroczysta Msza Święta z racji 40 rocznicy święceń biskupich Ks. Biskupa Kazimierza Romaniuka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta podczas Mszy Świętych. O godzinie 8.00 Msza Święta Wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. W tym miesiącu w sposób szczególny modlimy się o pokój dla Ukrainy, żeby ustała wojna. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do róż różańcowych. Ogarnijmy modlitwą wszystkich, od których zależy zakończenie działań wojennych na Ukrainie. Osoby, które chcą modlić się w różach różańcowych prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej adoracja, medytacja i różaniec.

Z racji pierwszego piątku pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. 

Pierwszego kwietnia w piątek planujemy Drogę Krzyżową ulicami Marysina. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się 3 kwietnia w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Michał Kotowski. W wielki Poście od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia – prowadzi Neokatechumenat.

Od 11 marca rozpoczniemy w naszej parafii Kurs przedmałżeński. Katechezy będą odbywać się w środy i piątki o godzinie 19.30 w świetlicy caritas. Prowadzi ks. Marek.

Gorzkie Żale w niedzielę Wielkiego Postu po Mszy Świętej o godzinie 13.00.

Dzień otwarty w Seminarium 1-2 kwietnia. 

Klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej w Warszawie-Tarchominie zapraszają rozeznających drogę życiową na dzień otwarty, podczas którego będzie można poznać realia życia seminaryjnego, porozmawiać z alumnami i przełożonymi, a przede wszystkim pobyć sam na sam z Panem Jezusem. Zaproszenie skierowane jest do młodzieży męskiej od 16 roku życia. Zaczynamy w piątek, 1 kwietnia br. o godz. 18.00 i kończymy po południu dnia następnego. W programie: Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencja ojca duchownego, spotkania z klerykami i przełożonymi, udział w wybranych punktach dnia seminaryjnego. Więcej informacji i zgłoszenia pod adresem: kontakt@wsddwp.edu.pl, lub tel. 515 23 23 27.

Pod chorem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!