Trzynasty Marca

Druga Niedziela Wielkiego Postu

Druga Niedziela Wielkiego Postu jest „Niedzielą ad Gentes” modlimy się w intencji misjonarzy zachęcamy do podejmowania postu w intencji misji i pokoju dla Ukrainy. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na misyjne dzieło „Ad Gentes”. Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną. O godzinie 15.00 w dolnym kościele skrutacja Pisma Świętego dla młodzieży. Od godzinie 17.00 Adoracja N. Sakramentu, nowenna do św., Andrzeja Boboli o pokój na Ukrainie i różaniec. Program nowenny jest zamieszczony w gablotach przed kościołem i pod chórem jak również na profilu facebookowym parafii i stronie internetowej. Po wieczornej Mszy Świętej katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

Rodziny czy osoby, które chciałyby przyjąć uchodźców pod swój dach prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Bardzo dziękujemy za dary rzeczowe i pieniężne przekazane dla uchodźców. Do puszki można składać ofiary na pomoc dla nich.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

Katechezy przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa są we środy i piątki o godzinie 19.30 w świetlicy caritas. Narzeczeni, którzy w tym roku planują zawrzeć sakrament małżeństwa zapraszamy do udziału w katechezach.  Prowadzi ks. Marek.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 16.00 nowenna do św. Andrzeja Boboli. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci; o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych; o godzinie 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży uczącej się i pracującej.

W sobotę Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N. Maryi Panny. Msze Święte przed południem są o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00 po południu o godzinie 18.30. Jest to dzień imienin ks. Prof. Józefa Warzeszaka, który od szeregu lat pomaga w naszej parafii. W będziemy modlić się w intencji dostojnego Solenizanta.

W Wielkim Poście w dolnym  kościele od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 jutrznia. Prowadzi Neokatechumenat.

Przez ostanie miesiące na terenie naszej diecezji trwał diecezjalny etap ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu o synodalności. Przypominamy, że 15 marca 2022 mija termin składania ankiet r. Ankiety można wysłać na adres sekretariatu synodu lub pocztą elektroniczną: synod@diecezja.waw.pl Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w drodze synodalnej. 

W Wielkim poście droga Krzyżowa ulicami Marysina będzie 1 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 18.00. Rekolekcje wielkopostne rozpoczniemy w 5 niedzielę Wielkiego postu 3 kwietnia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Michał Kotowski.

Chłopców starszych i młodszych zapraszamy do grona ministrantów. Chętni zgłaszają się do ks. Łukasza.

W parafii obok pomocy materialnej i finansowej podejmujemy również wysiłki duchowe żeby ustała wojna. Dlatego modlimy się nowenną do św. Andrzeja Boboli.

Porządek Nowenny: od 12 do 20 marca od godziny 17.00 do 18.30 Adoracja, nowenna i różaniec w intencji o pokój dla Ukrainy. Piątek 18. Marca nowenna od godziny 16.00 do 17.00 adoracja nowenna i różaniec. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka: Z sercem i głową. To spostrzeżenia na temat pomocy Uchodźcom. Doceniając szlachetne porywy serc wielu Polaków, którymi zadziwiamy świat – trzeba pomyśleć o długoterminowej strategii. Bez niej gościnność zmieni się w zmęczenie, a serdeczność w niechęć – zauważ ks. Henryk Zieliński – zachęcamy do lektury!