Dziewiętnasty Czerwca

Dwunasta Niedziela Zwykła

Dziś przeżywamy odpust ku czci św. Feliksa Patrona naszej Parafii. Uroczysta Suma o Godzinie 18.30 którą, odprawi i kazanie wygłosi ks. Mariusz Kowalski neoprezbiter. Ks. Mariusz prowadził dla uczniów naszych Szkół wielkopostne rekolekcje. Będzie to równocześnie Jego Msza Święta prymicyjna. Serdecznie zapraszamy do udziału w Uroczystości. Tradycyjnie na placu przed kościołem będzie parafialny Piknik od godziny 10.00 do godziny 15.00. Podczas pikniku będziemy zbierać żywność i środki czystości jako pomoc dla Ukrainy. Prosimy o rzeczy nowe i z długim terminem ważności. Dary dla Ukrainy składamy w świetlicy Caritas.

Do puszki pod chórem zbieramy ofiary na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej razem z procesją eucharystyczną.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. O godzinie 18.30 Msza Święte na zakończenie Roku Szkolnego dla uczniów Szkoły Podstawowej im., Króla Maciusia. Dla Szkoły Sióstr Felicjanek według ustalonych terminów.

We czwartek Uroczystość Narodzenia Św., Jana Chrzciciela, porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. W tym dniu przypada 17 rocznica święceń biskupich Pasterza Naszej Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. W naszych modlitwach będziemy modlić się w Jego intencji. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała będzie obrzęd błogosławieństwa wianków.

W piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Jest to dzień modlitwy o świętość kapłanów. Po wieczornej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja, Litania do Serca Pana Jezusa, akt wynagrodzenia i procesja eucharystyczna. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny.  Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.

Rada Osiedla Marysin zachęca do wzięcia udziału w głosowaniu na projekty z budżetu obywatelskiego. Projekty przygotowane do realizacji są wywieszone w gablotach przed kościołem. Głosować na nie można bezpośrednio w Urzędzie Gminy Wawer lub przez internet.  

Słowa podziękowania dla wszystkich którzy przygotowywali ołtarze na Boże Ciało, udekorowali ulice i domy, asyście kościelnej, dzieciom pierwszokomunijnym, rocznicowym i sypiącym kwiatki, służbie liturgicznej, prowadzącym śpiew i wszystkim uczestnikom procesji za modlitwę i  publiczne wyznanie wiary. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszelkie trudy!

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: „Kościelna polityka kadrowa” rozmowa z Ks. Biskupem Romualdem Kamińskim; „Dzieci w cyberświecie” rozmowa z Januszem Wardakiem inicjatorem kampanii – mniej ekranu więcej rodziny; „Starcie dwóch światów” o przyczynach wojny na Ukrainie pisze Piotr Kościński  – zachęcamy do lektury!