Siódmy Sierpnia

Dziewiętnasta Niedziela Zwykła

Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. O Godzinie 18.00  w świetlicy Caritas spotkanie męskich róż różańcowych.

W poniedziałek, po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W sobotę 13 sierpnia mija 1 rocznica śmierci Ks. Arcybiskupa Henryka Hosera SAC. W naszych modlitwach będzie prosić się o radość życia wiecznego dla Niego. 

W najbliższy poniedziałek 15 sierpnia w Liturgii Uroczystość Wniebowzięcia N. Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. W naszej polskiej tradycji Uroczystość Matki Boskiej Zielnej. Obrzęd poświęcenia ziół, zbóż i kwiatów podczas każdej Mszy Świętej. Jest również 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej. Dobremu Bogu i Matce Boskiej Zwycięskiej powierzamy wszystkie sprawy naszej umiłowanej Ojczyzny, a szczególne prosimy aby Ukraina zdołała  odeprzeć barbarzyński atak Rosji.

W kaplicy M. Boskiej jest wyłożona Księga postanowień abstynenckich. 

W kruchcie kościoła są wywieszone zapowiedzi przedślubne. Jest również do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: Zdumienie wszechświatem – O niezwykłych obrazach wszechświata uzyskanych dzięki teleskopowi Webba i tym co one wnoszą do naszej wiary- opowiada dyrektor watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego; Człowiek którego brakuje – bardzo osobistymi wspomnieniami o śp., Ks. Abp., Henryku Hoserze SAC , w rocznicę Jego śmierci – dzieli się ks. Henryk Zieliński – zachęcamy do lektury!