Dziewiętnasty Marca 2023

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

Dziś o godzinie 13.00 Msza Święta z nauką pasyjną w po Mszy Świętej Gorzkie Żale w procesją eucharystyczną. O godzinie 17.30 w świetlicy Caritas spotkanie dla zelatorek Róż Różańcowych i Straży Honorowej. Dziś przypada dzień imienin ks. Prof. Józefa Warzeszaka. O godzinie 18.30 Mszy Święta w intencji dostojnego Solenizanta.

W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele Jutrznia. Prowadzi Neokatechumenat.

W poniedziałek w liturgii Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca N. Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci;  O godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla dorosłych; O godzinie 19.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i studentów. Po drodze krzyżowej w kaplicy M. Bożej adoracja krzyża prowadzi Oaza.

W sobotę w Liturgii Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Tego dnia przypada 31 rocznica powstania naszej diecezji. Na Mszy Świętej o godzinie 8.00 po modlitwie po komunii odśpiewamy uroczyste „Ciebie Boga wysławiamy” i odmówimy akt zawierzenie diecezji Miłosierdziu Bożemu. 

Parafia organizuje kolonie dla scholi w Piwnicznej Zdrój w terminie od 26 czerwca do 08 lipca zapisy u Siostry Inez. 

Rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w naszej parafii 26 marca w V Niedzielę Wielkiego Postu i trwać będą do wtorku 28 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks.  Krzysztof Bodecki. 

Rekolekcje dla Szkoły Podstawowej nr 195 rozpoczną się we środę 29 marca i będą do piątku 31 marca. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Przemysław Misior. 

31 marca w piątek będzie Droga Krzyżowa ulicami Marysina. Będziemy ją przeżywać razem ze św. Janem Pawłem II modląc się za tych, którzy oczerniają go brutalnymi i kłamliwymi donosami. Zechciejmy stanąć po stronie dobra a nie kłamstwa i manipulacji. Drogę Krzyżową rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18.00. 

Drugiego kwietnia w dzień narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II, W Warszawie jest organizowany marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Marsz wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego, przejdzie ulicami: Marszałkowską, Królewską, Placem Piłsudskiego, Krakowskim Przedmieściem do Katedry św. Jana przy ul. Świętojańskiej. Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym. Nie bądźmy obojętni na przemoc, jakiej jesteśmy poddawani jako ludzie wierzący. W naszej Parafii o godzinie 21.37 w godzinę przejścia do wieczności św. Jana Pawła II zapraszamy na apel. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy demaskuje kłamstwa na temat rzekomych zaniedbań św. Jana Pawła II. Zachęcamy do lektury jak również do propagowania i rozprowadzania prasy katolickiej.