Drugi Kwietnia 2023 roku

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Dziś przypada 18 rocznica Narodzin dla Nieba św. Jana Pawła II. W Warszawie jest organizowany marsz w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II. Marsz wyruszy o godz. 11.00 z Ronda Dmowskiego do Katedry św. Jana przy ul. Świętojańskiej. Tam o godz. 12.30 odbędzie się Msza Święta, dostępna również dla wszystkich uczestników zebranych przy Placu Zamkowym. Nie bądźmy obojętni na przemoc, jakiej jesteśmy poddawani, jako ludzie wierzący. Pod chórem są przygotowane plakaty na ten marsz. Można je wziąć i powiesić w oknie lub innym widocznym miejscu. Jest również przygotowany specjalny numer gazety „Dobre Nowiny” poświęcony w całości św. Janowi Pawłowi II. Gazeta jest bezpłatna. Prosimy zapoznać się z jej treścią i rozdać innym.

Dziś po Sumie Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną.

Wieczorem dziś o godzinie 21.37 w godzinę narodzin do nieba św. Jana Pawła II zapraszamy na apel, który przygotowała młodzież przygotowująca się do bierzmowania. 

Przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, którą rozpoczynamy Wielki Tydzień. Najważniejsze wydarzenia Zbawcze: Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Pod chórem Panie z Bractw Parafialnych sprzedają palmy. Dochód jest przeznaczony na nowe schody do naszej świątyni.

Słowa podziękowania dla wszystkich uczestników wczorajszej Drogi Krzyżowej ulicami Marysina. Niech dobry Bóg umacnia w wierze i wynagradza wszelkie trudy!

W Wieki Poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracja jest spowiedź święta.

W Wielki Wtorek o godzinie 17.00 przed kościołem próba sypania kwiatków na Rezurekcję. Zapraszamy dziewczęta komunijne, rocznicowe i wszystkie chętne.

W Wielką Środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. 

Kancelaria parafialna będzie czynna do środy włącznie.

Wielki Czwartek o godzinie 10.00 w Katedrze Św. Michała Archanioła i Św. Floriana Msza Krzyżma. O godzinie 18.00 w naszej parafialnej świątyni Msza Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godziny 22.00. 

Wielki Piątek Męki Pańskiej – W tym dniu nie sprawuje się Eucharystii. Kościół rozpamiętuje mękę i śmierć Pana Jezusa, adorując Krzyż na którym, Zbawiciel został umęczony, za zbawienie świata. O godzinie 8.00 Ciemna Jutrznia i Godzina Czytań. Liturgia Adoracji Krzyża o godzinie 18.00. Po Liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godziny 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie Grobu Bożego w Jerozolimie. W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.

Wielka Sobota –  Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Chrystusa, oraz Jego zstąpienie do otchłani, a także w modlitwie i poście oczekuje  na jego Zmartwychwstanie. Przez całą  Wielką Sobotę, aż  do Liturgii Wigilii Paschalnej obowiązuje post paschalny. O godzinie 8.00 Jutrznia i Godzina Czytań. 

Niedziela Zmartwychwstania – Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę o godzinie 20.00. Na Liturgię przynosimy gromnice i odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego. W niedzielę Zmartwychwstania o godzinie 6.00 Rezurekcja. Prosimy asystę kościelną o przygotowanie baldachimu, sztandarów i chorągwi na procesję. Zapraszamy do licznego udziału w Rezurekcji. 

Poświęcenie pokarmów na wielkanocny stół w Wielką Sobotę od godziny 8.00 do godziny 16.00. Jeżeli będzie piękna pogoda święcenie będzie na zewnątrz, jeśli pogoda będzie brzydka, święcenie pokarmów będzie w kruchcie dolnego kościoła. 

Pod chórem są wyłożone listy żeby zapisać się na adorację w Triduum Paschalnym. 

Parafia organizuje kolonie dla scholi w Piwnicznej Zdrój w terminie od 26 czerwca do 08 lipca jest jeszcze kilka wolnych miejsc zapisy u Siostry Inez i u Pani Anety. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!