Jedenasty Czerwca 2023

Dziesiąta Niedziela Zwykła

Słowa podziękowania dla rodzin z ul. Bychowskiej, młodzieży oazowej, służby liturgicznej i rodzicom dzieci rocznicowych, neokatechumenatowi i Siostrom Felicjanką za przygotowanie ołtarzy na procesję Bożego Ciała. Dzieciom rocznicowym, komunijnym i wszystkich sypiącym kwiatki za uświetnienie procesji, ceremoniarzowi, lektorom i ministrantom, Panu organiście i chórowi parafialnemu, bractwom parafialnym i wszystkim niosącym sztandary i chorągwie, oraz wszystkim uczestnikom, za piękne świadectwo wiary w obecność Pana Jezusa w Eucharystii.

O godzinie 15.00 w dolnym kościele skrutacja Pisma Świętego. Zapraszamy młodzież do modlitwy Słowem Bożym. 

Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do bierzmowania. Po procesji spotkanie formacyjne w grupach.

Przez całą oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej. 

W poniedziałek po procesji adoracja N. Sakramentu do godziny 20.00.

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski o godzinie 18.00.

We czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcenie wianków.

W piątek Uroczystość Serca Pana Jezusa. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Po wieczornej Mszy Świętej litania do Serca Pana Jezusa i procesja. Z Racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. 

W najbliższą niedzielę 18 czerwca będziemy przeżywać w naszej parafii odpust ku czci św. Feliksa Patrona naszej Parafii. Na placu przed kościołem będzie parafialny piknik. Na Mszę Świętą o godzinie 11.30 zapraszamy rodziców i młodzież klas 8 szkoły podstawowej. Po Mszy Świętej spotkanie organizacyjne  rozpoczynające przygotowanie do bierzmowania. O godzinie 18.30 Mszę Świętą prymicyjną odprawi ks. Stanisław Sieluk związany z naszą parafią przez formację Drogi Neokatechumenalnej. 

Również w najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 na Placu Zamkowym rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w marszu.  

Do puszek pod chórem będziemy zbierać ofiary na utrzymanie parafii św. Augustyna w Sierra Leone.

Od 26 czerwca porządek Mszy Świętych w naszej parafii będzie według wakacyjnego  porządku. W niedziele i święta Msze Święte będą o godzinie: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.30. W dni powszednie Msze Święte będą o godzinie 8.00 i 18.30. Kancelaria parafialna będzie czynna według stałego porządku. Od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 9.00 i we wtorki, środy i czwartki od godziny 17.00 do 18.00. W wakacyjnym porządku w piątki o godzinie 15.00 nie będzie Koronki do Miłosierdzia Bożego i Mszy Świętej o Miłosierdziu Bożym.  

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury!