Czwarty Listopada. Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu

We środę o godzinie 18.00 w kaplicy M. Boskiej nowenna i Msza Święta.

W czwartek od godziny 17.00 adoracja. O godzinie 18.30 Msza Święta wotywna o powołania kapłańskie i zakonne.

Coraz bliżej konsekracji naszej świątyni. Rekolekcje przygotowujące do tej uroczystości rozpoczniemy we wtorek 13 listopada i trwać będą do soboty 17 listopada. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30., każdego dnia rekolekcji od godziny 10.00 do 18.30 będzie adoracja N, Sakramentu. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Zbigniew Grochowski. Na konsekracja jest przygotowana specjalna Księga Pamiątkowa. Prosimy o podawanie intencji, dziękczynnych, próśb, uwielbienia Boga i Jego Najświętszej Matki. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.   W sam dzień konsekracji w niedzielę 18 listopada będzie specjalny porządek Mszy Świętych. Rano Msze Święte będą o godzinie 7.00 i 8.30. Główna Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.30. Ta zmiana jest konieczna, żeby przygotować świątynię do konsekracji. Po zakończeniu Mszy Świętej na placu przed kościołem będzie ustawiony duży namiot w którym będzie można poczęstować się ciastem, wypić herbatę czy kawę, jak kto woli. Konsekracja świątyni jest zwieńczeniem wysiłków wielu pokoleń parafian. W tym roku minęło 90 lat od rozpoczęcia budowy kościoła.

Wieczorna Msza Święta będzie o godzinie 18.30 a po niej wieczór uwielbienia i uwielbieniem Boga zakończymy dzień konsekracji świątyni.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

 

Do Ewangelii:

„Jeden jest i nie ma innego. Miłować, Go całym sercem, całym umysłem i całą duszą to oznacza zanurzyć się w Bogu. Mówimy czasem o kimś, że po za pewną osobą nie widzi świata. Jest tak wpatrzony i zafascynowany, że nie dostrzega innych. W miłowaniu Boga fascynacja przeniknięta jest bojaźnią. Bez bojaźni staje się fanatyzmem, a to już nie jest miłowanie, ale nienawiść. Miłowanie Boga to odnajdywanie Go w drugim człowieku. Nikt nie większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Oddać życie, aby je zyskać w Chrystusie Jezusie. Prosimy Cię Panie o łaskę miłowania całym sercem, całym umysłem i całą duszą.