Jedenasty Listopada Trzydziesta Druga Niedziela Zwykła

 

Dziś obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Na Mszy Świętej o godzinie 10.00 będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Po modlitwie po Komunii odśpiewamy uroczyste Te Dum laudamus, Te Domine confitemur. Dzieci, młodzież i nauczyciele ze Szkoły Króla Maciusia po Mszy Świętej o godzinie 13.00 przedstawią widowisko słowno-muzyczne na setną rocznicę odzyskania niepodległości. Serdecznie zapraszamy. Po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania ze szkoły średniej.

Dziś jest dzień imienin Pana Marcina naszego Organisty. Modlimy się za Niego wypraszając wszelkie potrzebne łaski. Zmarłego tatę, śp. Krzysztofa polecamy Bożemu Miłosierdziu.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

W tym tygodniu kancelaria parafii będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych. Od 17.00 do 18.00. w pilnych sprawach prosimy o kontakt z księdzem pełniącym dyżur.

We wtorek 13 listopada rozpoczniemy rekolekcje przed konsekracją kościoła które trwać będą do soboty 17 listopada. Nauki rekolekcyjne będą na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30., każdego dnia rekolekcji od godziny 10.00 do 18.30 będzie adoracja N, Sakramentu. Spowiedź święta będzie przed południem od godziny 9.00 i po południu od godziny 18.00. Rekolekcje poprowadzi ks. prof. Zbigniew Grochowski. Na konsekracja jest przygotowana specjalna Księga Pamiątkowa. Prosimy o podawanie intencji, dziękczynnych, próśb, uwielbienia Boga i Jego Najświętszej Matki. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W sam dzień konsekracji w niedzielę 18 listopada będzie specjalny porządek Mszy Świętych. Rano Msze Święte będą o godzinie 7.00 i 8.30. Główna Uroczystość rozpocznie się o godzinie 11.30. Ta zmiana jest konieczna, żeby przygotować świątynię. Po zakończeniu Mszy Świętej na placu przed kościołem będzie ustawiony duży namiot, w którym będzie można poczęstować się ciastem, wypić herbatę czy kawę. Konsekracja świątyni jest zwieńczeniem wysiłków wielu pokoleń parafian.

W tym roku minęło 90 lat od rozpoczęcia budowy kościoła. Wieczorna Msza Święta będzie o godzinie 18.30 a po niej wieczór uwielbienia i uwielbieniem Boga zakończymy dzień konsekracji świątyni.

Obok prasy jest wyłożona broszurka z historią naszej świątyni można i trzeba się z nią zapoznać.

Jest również wyłożony program rekolekcji i konsekracji. Prosimy wziąć, zapoznać się z nim, dać sąsiadom i tak ułożyć zajęcia, żeby uczestniczyć w rekolekcjach i konsekracji.

W niedzielę 25 listopada po wieczornej Mszy Świętej inauguracyjny koncert naszego parafialnego chóru. Serdecznie zapraszamy.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii:

Dać najmniej po ludzku, dla Boga oznacza dać wszystko. Ewangelijna wdowa oddała Bogu całe swoje utrzymanie, czyli zabezpieczenie. Na różne sposoby asekurujemy się, zabezpieczamy planujemy przyszłość. Tylko Bóg ją zna i kształtuje. Niech naszym zabezpieczeniem, asekuracją postawa ewangelijnej wdowy. Takiej postawy Matka Boża, uczą nas święci. Gromadźmy skarby tam, gdzie mól i rdza ich nie niszczą. Niech nasze serca będą wolne od nieuporządkowanych przywiązań a całkowicie oddane Bogu.