Szósty Stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego Trzech Króli

Dziś przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, Trzech Króli. Obrzęd poświęcenia kadzidła i kredy podczas każdej Mszy Świętej. Ministranci przygotowali kadzidło i kredę. Dochód z ich sprzedaży zasili fundusz ministrancki. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja, litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna. Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na Misje Święte. Dziś w wielu miastach naszej Ojczyzny przejdą Orszaki Trzech Króli.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 w kaplicy M. Boskiej nowenna i Msza Święta.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

Najbliższa Niedziela jest Niedzielę Chrztu Pańskiego w Liturgii kończy się czas Bożego Narodzenia.

W najbliższą niedzielę w dolnym kościele, dobędzie się „Kiermasz Ciast, Kawy i Herbaty”, organizują go dzieci ze scholi wraz z Siostrami katechetkami. Dochód jest przeznaczony na dofinansowanie zimowiska w Zakopanem. Dziękujemy za wsparcie i pomoc.

W najbliższą niedzielę, po Mszy Świętej o godzinie 11.30 odbędą się Jasełka w wykonaniu uczniów  ze Szkoły Króla Maciusia.

Porządek kolędy od 7 do 19 stycznia 2019 roku

Poniedziałek 7 stycznia ul. Korkowa 135/137 numery od 136 do 180 i ul. St. Doktora 4

Wtorek 8 stycznia ul. Kościuszkowców 99 i St. Doktora 2 numery od 1 do 60.

Środa 9.stycznia ul. Kościuszkowców 101 i St. Doktora 2 numery od 61 do 120

Czwartek 10 stycznia ul. Kościuszkowców 78 i 78A

Piątek 11 stycznia ul. Kościuszkowców 80 i 80A

Sobota 12 stycznia ul. Kościuszkowców domki i ul. Reszelska.

Poniedziałek 14 stycznia ul. Korkowa domki i ul. Begonii i Magnolii

Wtorek 15 stycznia ul. Przyjaźni

Środa 16 stycznia ul. Botaniczna

Czwartek 17 stycznia ul. Skrzyneckiego 33 i Storczykowa 1,3,5, i ul. Kaczeńca.

Piątek 18 stycznia ul. Bronisława Czecha i ul. Skrzyneckiego pozostałe numery.

Sobota 19 stycznia ul. Storczykowa pozostałe numery.

Poniedziałek 21 stycznia ul. Potockich, domki nr-y parzyste.

Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 15.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy, jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na spłacenie należności za prospekt organowy i renowację ławek i kaplicy św. Wawrzyńca.

Porządek kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej Parafii.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: Cotygodniowy felieton ks. Zielińskiego zatytułowany „Mądrze i godnie” oraz Michała Komorka „za seminaryjną furtą”. Zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Mędrcy ze Wschodu przyszli do Jezusa za przewodem Gwiazdy. Obserwując świat poznali Boga i moment Jego narodzin. Z rzeczy widzialnych poznali Tego, który istniał przed wiekami i stał się człowiekiem, żebyśmy nie musieli szukać Go po omacku. A na innym miejscu Ewangelii czytamy: szukajcie a znajdziecie, kołaczcie a otworzą wam, proście a będzie wam dane. Panie Jezu, żeby nigdy nie zabrakło nam wytrwałości.