Trzynasty Stycznia Niedziela Chrztu Pańskiego

Dziś kończy się w Liturgii czas Bożego Narodzenia.

Dziś przypada 6 rocznica śmierci ks. Prałata Jerzego Dziurzyńskiego. W naszych modlitwach polecamy Go Miłosierdziu Bożemu.

Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 uczniowie ze Szkoły Króla Maciusia wystawią Jasełka. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia pięknego przedstawienia.

Przy wejściu do dolnego kościoła i w dolnym kościele jest kiermasz ciast, kawy i herbaty. Przygotowany przez Dzieci i Siostry katechetki. Dochód  jest przeznaczony na dofinansowanie zimowiska w Zakopanym. Dziękujemy za wsparcie i pomoc.

Dziś po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania ze szkoły średniej.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski i Msza Święta.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. W piątek rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

W najbliższą niedzielę w dolnym kościele o godzinie 17.45 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Po Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum w dolnym kościele.

Po wieczornej Mszy Świętej koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego parafialnego chóru.

 

Porządek kolędy od 14 do 28 stycznia

Poniedziałek 14 stycznia ul. Korkowa domki i ul. Begonii i Magnolii

Wtorek 15 stycznia ul. Przyjaźni

Środa 16 stycznia ul. Botaniczna

Czwartek 17 stycznia ul. Skrzyneckiego 33 i Storczykowa 1,3,5, i ul. Kaczeńca.

Piątek 18 stycznia ul. Bronisława Czecha i ul. Skrzyneckiego pozostałe numery.

Sobota 19 stycznia ul. Storczykowa pozostałe numery.

Poniedziałek 21 stycznia ul. Potockich, domki nr-y parzyste.

Wtorek 22 stycznia ul. Potockich, domki nr-y nieparzyste.

Środa 23 stycznia ul. Cedrowa nr-y nieparzyste.

Czwartek 24 stycznia ul. Cedrowa nr-y parzyste.

Piątek 25 stycznia ul. Strusia.

Sobota 26 stycznia ul. Bychowska.

Poniedziałek 28 stycznia ul. Tęczowa. Skokowa, Korsuńska i Harmonistów..

Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 15.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy, jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na spłacenie należności za prospekt organowy i renowację ławek i kaplicy św. Wawrzyńca.

Porządek kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej Parafii.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

 

Do Ewangelii: Ty jesteś mój Syn umiłowany w Tobie mam upodobanie. Słowa Boga Ojca do Jezusa podczas chrztu janowego. Jezus jest umiłowanym Synem Ojca, objawia nam to sam Bóg Ojciec przez Ducha Świętego. Jeśli spojrzymy na wydarzenie naszego chrztu, gdy kapłan w osobie Jezusa Chrystusa wypowiadał sakramentalne słowa: ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego w tym momencie Bóg przez Ducha Świętego mówił do mnie po imieniu „Ty jesteś moim umiłowanym synem w tobie mam upodobanie”. Jak zauważył św. Cyprian w naszym głosie Bóg rozpoznaje głos swojego Syna, gdyż poprzez chrzest staliśmy się dziećmi bożymi. Obyśmy nigdy o tym nie zapomnieli!