Dwudziesty Siódmy Stycznia Trzecia Niedziela Zwykła

Przeżywamy Światowe Dni Młodzieży z Ojcem Świętym Franciszkiem w Panamie. Łączymy się w modlitwie wypraszając wszelkie potrzebne łaski dla zgromadzonej młodzieży i dla całego świata.

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Trędowatych. Do puszki pod chórem można złożyć ofiarę na pomoc trędowatym.
Rozpoczęły się ferie zimowe. Wszystkim wypoczywającym i udającym się na wypoczynek życzymy dobrego czasu, błogosławieństwa Bożego i opieki M. Bożej oraz szczęśliwych powrotów do domu.
Dziś na Mszy Świętej o godzinie 13.00 zaśpiewa Chór im. Stanisława Moniuszki z Rembertowskiej Akademii Seniora.

Jutro po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.
We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej i Msza Święta.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja N. Sakramentu. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.
W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i litania do Serca P. Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. Od godziny 14.45 spowiedź dla dzieci klas IV. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, Matki Boskiej Gromnicznej. Obrzęd poświęcenia gromnic podczas każdej Mszy Świętej. Prosimy zabezpieczyć świece, żeby nie niszczyć ławek w kościele. Przed południem Msze Święte o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00 po południu o godzinie 17.00 i 18.30. Święto Ofiarowania Pańskiego jest przeżywane jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji wszystkich, którzy żyją według rad ewangelicznych: czystość, ubóstwa i posłuszeństwa.

W Święto Ofiarowania Pańskiego po Mszy Świętej o godzinie 9.00 w świetlicy Caritas będą porady na temat zdrowego żywienia. Zapraszamy.

Wawerskie Centrum Kultury, Filia Marysin Wawerski zaprasza 2 lutego na godzinę 17.00 na Koncert Noworoczny. Szczegóły są zamieszczone na plakacie w gablotach. Wstęp wolny.

Porządek kolędy od 28stycznia do 14 lutego:
Poniedziałek 28 stycznia ul. Tęczowa. Skokowa, Korsuńska i Harmonistów.
Wtorek 29 stycznia ul. Powszechna i Rolnicza
Środa 30 stycznia ul. Akwarelowa, Azaliowa i Czarnoleska
Czwartek 31 stycznia ul. Karpacka
Piątek 1 lutego ul. Działowa, Otwarta, Piastowa, Weselna i Sezam.
Poniedziałek 4 lutego ul. Potockich 110.
Wtorek 5 lutego ul. Potockich 112
Środa 6 lutego ul. Potockich 114
Czwartek 7 lutego ul. Potockich 116
Piątek 8 lutego ul. Korkowa 163A mieszkania od 1 do 47 i
ul. Korkowa 161D
Sobota 9 lutego ul. Korkowa 163A mieszkania od 48 do 158
Poniedziałek 11 lutego ul. Korkowa 163A mieszkania od 159 do 182 i
ul. Korkowa 161A.
wtorek 12 lutego ul. Korkowa 161 B i C.
Środa 13 lutego ul. Korkowa 159 A, B i C.
Czwartek 14 lutego ul. Korkowa 161E i F.
Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 15.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy, jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na spłacenie należności za prospekt organowy i renowację ławek i kaplicy św. Wawrzyńca.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Powrócić w rodzinne strony, tam gdzie wzrastaliśmy. Patrzeć na swoje życie jako całość poukładaną z różnych zdarzeń, aby z większą ufnością patrzeć na jutro i powiedzieć jak Jezus: „Dziś spełniły się słowa Pisma”. Bóg prowadzi mnie w życiu. Wszystko co mam jest od Niego.