Dwudziesty Stycznia. Druga Niedziela Zwykła

Dziś przypada 1 rocznica ingresu Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego do naszej diecezji. W naszych modlitwach powierzamy posługę Ks. Biskupa dobremu Bogu.

W kruchcie kościoła są wyłożone ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz parafialnej Caritas.

W dolnym kościele o godzinie 17.45 spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas ósmych. Po Mszy Świętej spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas trzecich gimnazjum.

Po wieczornej Mszy Świętej koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu naszego parafialnego chóru – serdecznie zapraszamy.

We środę o godzinie 18.00 nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski i Msza Święta.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. W piątek rozpoczyna się Tydzień modlitw o jedność chrześcijan.

W najbliższą niedzielę 27 stycznia na Mszy Świętej o godzinie 13.00 zaśpiewa Chór im. Stanisława Moniuszki z Rembertowskiej Akademii Seniora.

Porządek kolędy od 21stycznia do 1 lutego:

Poniedziałek 21 stycznia ul. Potockich, domki nr-y parzyste.

Wtorek 22 stycznia ul. Potockich, domki nr-y nieparzyste.

Środa 23 stycznia ul. Cedrowa nr-y nieparzyste.

Czwartek 24 stycznia ul. Cedrowa nr-y parzyste.

Piątek 25 stycznia ul. Strusia.

Sobota 26 stycznia ul. Bychowska.

Poniedziałek 28 stycznia ul. Tęczowa. Skokowa, Korsuńska i Harmonistów.

Wtorek 29 stycznia ul. Powszechna i Rolnicza

Środa 30 stycznia ul. Akwarelowa, Azaliowa i Czarnoleska

Czwartek 31 stycznia ul. Karpacka

Piątek 1 lutego ul. Działowa, Otwarta, Piastowa, Weselna i Sezam.

Poniedziałek 4 lutego ul. Potockich 110.

Kolędę rozpoczynamy od godziny 17.00 w sobotę od godziny 15.00. Prosimy o powiadomienie sąsiadów o terminie kolędy, jak również o odprowadzenie księży do sąsiadów. Ofiary składane podczas kolędy są przeznaczone na spłacenie należności za prospekt organowy i renowację ławek i kaplicy św. Wawrzyńca.

Porządek kolędy jest zamieszczony na stronie internetowej Parafii.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Początek znaków – cud w Kanie Galilejskiej. Pan Jezus objawia swoją chwałę, żeby uczniowie uwierzyli. Stawimy sobie pytanie: Co jest dla mnie znakiem Kany Galilejskiej? Gdzie jest ten moment w moim życiu, wydarzenie, które sprawiło, że uwierzyłem? Pytając o początek pytamy przecież o historię mojego zbawienia, punkt ciężkości który zadecydował o wyborze Jezusa. Sięgając do początku sięgamy do źródła, które nasyciło nas Bogiem. Niech przypominanie sobie bożych darów stanie się dla nas powodem do dziękczynienia i uwielbienia Boga.