Trzeci Marca Ósma Niedziela Zwykła

Gościmy dzisiaj w naszej Parafii Siostry Benedyktynki. Opowiedzą nam o swoim charyzmacie i zbierają na wyposażenie piekarni komunikantów i hostii.

Pod chórem obok prasy są wyłożone ulotki z informacją i prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz parafialnej Caritas.

Po Mszy Świętej o godzinie 11.30 w dolnym kościele spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do rocznicy Pierwszej komunii Świętej.

Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 z racji pierwszej niedzieli miesiąca, wystawienie N. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

Od poniedziałku rozpoczyna się w naszej parafii kurs przedmałżeński. Katechezy są w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.30 w Świetlicy Caritas.

W środę Popielec. Msze Święte przed południem są o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00 po południu o godzinie 17.00 z udziałem dzieci i 18.30. Obrzęd posypania głów popiołem podczas każdej Mszy Świętej. Nowenna do Matki Boskiej Królowej Korony Polski w kaplicy o godzinie 18.00.

W środę obowiązuje post ścisły. Przepisy postne: Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, we wszystkie piątki i Środę popielcową.

Post ścisły, czyli ilościowy, obowiązuje we Środę popielcową i Wielki Piątek wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Uzasadniona niemożliwość zachowania wstrzemięźliwości w piątek domaga się od chrześcijanina innych form pokuty.

W czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorne Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga krzyżowa z udziałem dzieci. O godzinie 18.00 Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

W najbliższą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele, przygotowanie do bierzmowania dla młodzieży ze szkół średnich.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka ks. Dariusza Kowalczyka refleksje o obłudzie walki z pedofilią; Żona, Matka I Szefowa rozmowa z Panią Dorotą Gawryluk – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Kiedy widzimy drzazgę w oku bliźniego i chcemy ją usunąć, gdyż doskwieram nam tak ułomność, to znaczy, że jesteśmy zaślepieni samym sobą. Ilekroć poprawiamy innych na nasz wzór, tyle razy zachowujemy się jak ślepiec, przekonany, że ma dobry wzrok. Czekając na Wielki Post – czekamy na czas przemiany i uzdrowienia. Czy go pragniemy?