Dziesiąty Marca

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

W Wielkim Poście Gorzkie Żale po Mszy Świętej o godzinie 13.00. Nauki pasyjne będzie głosił ks. Grzegorz Mądry, Ojciec Duchowny naszego Seminarium.

Dziś można jeszcze przekazać makulaturę na misje.

Po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania ze szkoły średniej.

Od poniedziałku w dolnym kościele o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia. Prowadzi Neokatechumenat.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

We środę o godzinie 18.00 w kaplicy Nowenna do Matki Boskiej Królowej Korony Polski i Msza Święta we wszystkich intencjach zanoszonych w Nowennie.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o godzinie 18.00 dla Młodzieży i dorosłych.

W najbliższą niedzielę 17 marca przypada dzień imienin ks. Patryka. Na Mszy Świętej o godzinie 11.30 będziemy modlić się w intencji dostojnego Solenizanta. W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. O godzinie 17.45 w dolnym kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII przygotowujących się do bierzmowania. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie formacyjne dla młodzieży klas III Gimnazjum, przygotowującej się do bierzmowania, również w dolnym kościele.

Ks. Prof., Zbigniew Grochowski, który w listopadzie ubiegłego roku, głosił nam rekolekcje przed konsekracją kościoła, organizuje sympozjum biblijne o Duchu Świętym. Jest równocześnie jednym z prelegentów. Sympozjum odbędzie się 16 marca bieżącego roku na UKSW w godzinach od 10.00 do 15.00. Wstęp wolny, Szczegóły są na plakatach w kruchcie kościoła.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – Klucz do Wielkanocy, to tytuł rozmowy a ks. Abpem Grzegorzem Rysiem; Szatan w ciemnościach łowi to tytuł rozmowy z O. Jackiem Salijem – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Kuszenie Pana Jezusa, to kuszenie każdego z nas. Diabeł kusi nas, abyśmy zgodzili się na jego wizje świata i propozycje. Podejmując postanowienia wielkopostne nie wystawiajmy Pana na próbę, ale słuchajmy Go, aby przenikał nas swoim Duchem Świętym.