Dwudziesty Czwarty Marca

Trzecia Niedziela Wielkiego Postu

Dziś o godzinie 13.00 Msza Święta z nauką pasyjną, którą głosi ks. Grzegorz Mądry Ojciec Duchowny naszego Seminarium, a po Mszy Świętej Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną.

Przed kościołem woluntariusze zbierają ofiary na Dom Samotnej Matki.

Pod chórem Panie z bractw parafialnych sprzedają wielkanocne świece i baranki paschalne. Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spowiedź dla kandydatów, świadków i rodzin bierzmowanych.

W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 w kaplicy M. Boskiej nowenna i Msza Święta.

W czwartek na wieczornej Mszy Świętej młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o godzinie 18.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.

W najbliższą niedzielę e kruchcie kościoła będziemy zbierać żywność dla potrzebujących z naszej parafii.

Droga Krzyżowa ulicami Marysina będzie w piątek 5 kwietnia po wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.30. W tym dniu będzie tylko jedna Droga Krzyżowa, ta po wieczornej Mszy Świętej.

Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w naszej Parafii 7 kwietnia w piątą niedzielę Wielkiego Postu. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Wojciech Prawda.

Ks. Patryk organizuje wakacyjny wyjazd dla ministrantów. Chętnych prosimy o kontakt z Nim.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Przypowieść o Gospodarzu Winnicy i nieowocującym figowcu jest alegorią troski i pracy Boga Ojca nad nami. Bóg robi wszystko a nawet więcej niż trzeba, żebyśmy w naszym życiu i naszym życiem wydali ewangelijny owoc. Skoro praca Boga okazuje daremna usunie nas ze swej winnicy. Jakże to tragiczne i bolesne. Póki mamy czas podejmijmy trud nawrócenia!