Trzydziesty Pierwszy Marca

Czwarta Niedziela Wielkiego Postu

Dziś o godzinie 13.00 Msza Święta z nauką pasyjną. Po Mszy Świętej Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną.

Pod chórem Panie z bractw parafialnych sprzedają wielkanocne świece i baranki paschalne.

Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

Pod chórem zbieramy żywność dla potrzebujących z naszej Parafii.

W poniedziałek do wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna i Msza Święta.

W tym Tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorne Msza Św., o powołania kapłańskie i zakonne.

W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. O godzinie 8.00 Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św., wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. O godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Po wieczornej Mszy Świętej Droga Krzyżowa ulicami Marysina. Po Mszy Świętej gromadzimy się na placu przy Grocie M. Bożej formujemy procesję i wyruszymy rozważając Tajemnice Męki Pańskiej. Zwyczajem lat ubiegłych będziemy szli ulicami: Bychowską, Strusia, Akwarelową, Botaniczną, Azaliową i Bychowską wracamy na plac przy Grocie M. Bożej. Na Drogę Krzyżową prosimy zabrać świece lub latarki.

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W najbliższą niedzielę 7 kwietnia rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Wojciech Prawda. W niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek i wtorek nauki na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. S powiedź św., w niedzielę podczas Mszy Św., w poniedziałek i wtorek od godziny 8.30 i wieczorem od godziny 18.00. Od środy do piątku będą rekolekcje dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Prosimy tak zaplanować czas, żeby odprawić rekolekcje.

List Biskupa Romualda Kamińskiego przed XIV Marszem Świętości Życia

7 kwietnia 2019 roku, Archikatedra Warszawska i Katedra Warszawsko-Praska

Wielebni Duszpasterze,
Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego,
Umiłowani Diecezjanie,

w niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu.

Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego.

Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski

W niedzielę 7 kwietnia w godz., od 9.30 do godz. 14.00 w świetlicy Caritas wolontariusze pomagać będą w rozliczeniu podatku dochodowego od osób fizycznych PIT za 2018 rok. Zachęcamy, aby zostawić dokumenty przed każdą Msza św., a po jej zakończeniu odebrać wypełniony formularz. Jak co roku będzie to okazja do przeznaczenia 1% na potrzeby Parafialnej Caritas. Przy tej okazji chcielibyśmy poinformować i podziękować jednocześnie za przekazane wpłaty, dzięki którym w ostatnich latach kupiliśmy 20 specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych, które służą ciężko chorym mieszkańcom naszej parafii i diecezji. W imieniu chorych i cierpiących składamy serdeczne: Bóg Zapłać!

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: „Moje dziecko, ty zawsze jesteś przy mnie i wszystko moje do ciebie należy. A trzeba się radować i weselić z tego, że tan brat twój był umarły, a znów ożył, zaginął a odnalazł się”. Kiedy wkrada się w nasze serce pogarda dla innych, kiedy bardzo stanowczo oceniamy błędy i upadki naszych współbraci, którzy pobłądzili, ale nawracają się, żałują wyrządzonych krzywd i czynią pokutę. Trzeba nam sobie przypominać ten fragment Ewangelii i błagać Boga o Miłosierdzie, abyśmy nie gardzili Jego dobrocią i miłością.