Dwunasty Maja

Czwarta Niedziela Wielkanocy

Dziś przed kościołem przedstawiciele Integracyjnej Szkoły Podstawowej działającej przy Parafii Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym w Warszawie będą zbierać ofiary na rozbudowę szkoły, w której uczą się między innymi dzieci z autyzmem.

Po Mszy Św., o godzinie 11.30 spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci klas IV ze Szkoły „Króla Maciusia”.

Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

O godzinie 17.45 w dolnym kościele spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

Schola „Deo Gratiasa” ze Szkoły nr 195 im., Króla Maciusia zajęła pierwsze miejsce w VII Ursynowskim Festiwalu Pieśni Powstania Warszawskiego. Solistka Scholi zajęła II miejsce w kategorii solistów. Gratulujemy sukcesu!

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z nabożeństwem majowym.

W czwartek w Liturgii Uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

Bracia i Siostry, w miniony piątek w Szkole Podstawowej im. Króla Maciusia doszło do zabójstwa. Jedno dziecko zabiło drugie – tak trzeba określić to wydarzenie. Towarzyszy nam ból i ludzka bezradność wobec przemocy. W modlitwie prosimy Boga i Najświętszą Matkę o pojednanie i przebaczenie. W piątek 11 maja podczas koronki do Miłosierdzia Bożego powierzaliśmy Bogu ofiarę tej zbrodni, prosząc także o pocieszenie i opiekę dla najbliższych zamordowanego chłopca. Modlimy się również w intencji zabójcy. To są nasi parafianie, trzeba powiedzieć: nasze dzieci. Nie zdołaliśmy ochronić ich przed nienawiścią i pragnieniem zemsty. Wpatrujemy się w Oblicze naszej Matki i Królowej, błagając o ratunek, łaskę opamiętania i pojednanie. Królowo Pokoju, módl się za nami!

W poniedziałek 13 maja po wieczornej Mszy Świętej odprawimy Nabożeństwo Fatimskie razem z majowym. Będziemy wynagradzać Matce Bożej za zniewagi i profanację Jej Świętego wizerunku, przepraszać za morderstwo, do którego doszło w miniony piątek w Szkole im. Króla Maciusia, i prosić o łaskę pojednania i przebaczenia. Jeżeli będzie dobra pogoda, pójdziemy w procesji na zewnątrz kościoła.Po Mszy Świętej w procesji z figurką Matki Bożej Fatimskiej udamy się z kościoła do szkoły im. Króla Maciusia prosząc w modlitwie o pojednanie i pokój.

Do modlitwy o pojednanie zapraszamy wszystkich, którym zależy na dobru naszych dzieci.

Od jakiegoś czasu w przestrzeni publicznej jesteśmy epatowaniu zmienionym, wizerunkiem Matki Boskiej Jasnogórskiej. Zamiast złotej aureoli chwały, jest wpisana tęcza sześciokolorowa, symbol środowisk homoseksualnych, i wmawiane jest nam, że to biblijny symbol. Otóż jest to bluźniercze i bezczelne kłamstwo. Tęcza sześciokolorowa nie jest biblijnym symbolem. Biblijna tęcza ma siedem kolorów i oznacza siedem przykazań jakie Bóg przekazał Noemu po potopie. W śród tych przykazań jest zakaz stosunków homoseksualnych, określanych jako największa obrzydliwość. Wpisywanie takiego obrazu w aureolę M. Boskiej jest bluźnierstwem, jest obrzydliwą manipulacją i prowokacją liberalnych środowisk.

W ramach akcji zaadoptuj księdza z racji niedzieli Dobrego Pasterza w kruchcie kościoła są wyłożone foldery z imionami naszych księży. Prosimy o wylosowanie jednego z księży i modlitwę w jego intencji. Modlitwą obejmujemy również kleryka Bartka, który przygotowuje się do kapłaństwa.

Nabożeństwa majowe w dni powszednie są odprawiane w naszej Parafii o godzinie 18.00. W niedzielę po wieczornej Mszy Świętej.

W najbliższą sobotę o godzinie 11.00 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci ze Szkoły nr 195 im., Króla Maciusia. Spowiedź dla dzieci i rodziców w piątek o godzinie 16.30.

Do konserwacji została oddana figura Matki Boskiej z Lourdes. Na terenie trwają prace związane z montażem monitoringu. Coraz częściej zdarzają się incydenty kradzieży, dlatego monitorowany będzie zarówno teren przy świątyni jak i sama świątynia.

Dziś można jeszcze przekazać makulaturę na misje.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: Ja jestem dobrym pasterzem, dobry Pasterz oddaje życie swoje za owce. Panie Jezu dziękujemy Ci, że nieustannie troszczysz się o nas, powierzamy Ci naszych pasterzy, żebyś posługiwał się nimi dla zbawienia dusz.