Szesnasty Czerwca

Niedziela Najświętszej Trójcy

Nabożeństwo czerwcowe dziś po wieczornej Mszy Świętej. Do puszki pod chórem zbieramy ofiary dla księży studiujących po za granicami Polski. Słowa podziękowania dla ks. Patryka i wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania i poprowadzenie parafialnego festyny.

W poniedziałek o godzinie 10.00 Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr: 195. Spowiedź święta dla uczniów szkoły od godziny 9.30. Msze Święte na zakończenie Roku Szkolnego dla Szkoły Sióstr Felicjanek według ustalonego porządku. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 17.30 liturgiczne przygotowanie dzieci biorących udział w procesji Bożego Ciała. 18.00 Nowenna razem z nabożeństwem czerwcowym.

W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. O godzinie 13.00 Msza Święta prymicyjna ks. Radosława Tkaczyka, który miał w naszej parafii praktykę duszpasterską. Równocześnie uczniowie klas IV będą mieli rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Po Mszy Świętej rozpocznie się procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Porządek procesji: wychodzimy z kościoła i udajemy się na ul. Bychowską. Pierwszy ołtarz będzie na u Państwa Milików i przygotują go rodziny z Parafii. Następnie ul. Bychowską idziemy do ul. Potockich i drugi ołtarz będzie u Pani Tarnowskiej i przygotuje go Oaza. Następnie ul. Potockich idziemy do ul. Karpackiej i trzeci ołtarz będzie u Państwa Krasnodębskich i przygotuje go Neokatechumenat. Dalej idziemy ul. Karpacką do ul. Kościuszkowców i czwarty ołtarz będzie u naszych sióstr Felicjanek. Tradycyjnie przy czwartym ołtarzu będzie okolicznościowe kazanie. Po powrocie do kościoła zaśpiewamy uroczyste Te Dum i przyjmiemy błogosławieństwo N. Sakramentem, po czym będziemy mogli uczestniczyć w błogosławieństwie prymicyjnym. Podczas procesji zaśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Do udziału i uświetnienia naszej procesji zapraszamy i zachęcamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, bractwa parafialne, wszystkie wspólnoty parafii i was drodzy bracia i siostry. Na procesję prosimy przyozdobić domy i mieszkania. Chrystus idzie do nas, wchodzi w codzienność, przyjmijmy Go jak najpiękniej i najdostojniej!

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Nabożeństwa czerwcowe i procesja eucharystyczna po wieczornej Mszy Świętej.

W najbliższą niedzielę 23 czerwca będziemy przeżywać Odpust ku czci Św. Feliksa Patrona naszej Parafii. O godzinie 13.00 Suma odpustowa, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. Grzegorz Mądry Ojciec duchowny naszego seminarium.

W lipcu i sierpniu w niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godzinie 11.30. W dni powszednie Msze Święte będą o godzinie 7.00 i 18.30.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!