Ósmy Września

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

W naszej Parafii witamy ks. diakona Przemysława Matuszewskiego, który będzie odbywał praktykę duszpasterską. Niech różnorodność nabywanych doświadczeń posłuży do pełniejszego umiłowania Boga.

Podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30 będzie obrzęd poświęcenia tornistrów uczniom klas I szkoły podstawowej.

Ofiary składane dzisiaj na tacę są przeznaczone na seminarium duchowne.

Ósmy września to święto Narodzenia N. Maryi Panny w Polskiej tradycji: „Matki Boskiej Siewnej” Rozpoczęty nowy rok szkolny niech będzie dobrym zasiewem wiary w sercach dzieci i młodzieży.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. sakramentu.

Od wtorku do czwartku będzie w naszej Parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. Zasadniczą treścią tego nabożeństwa jest adoracja N. sakramentu. Rozpoczniemy ją po Mszy Świętej o godzinie 8.00 a zakończymy o 18.30. Wieczorna Msza Święta o Najświętszej Eucharystii. Prosimy tak zaplanować zajęcia żeby wziąć udział w adoracji.

Na sobotę 14 września parafia organizuje wyjazd na czuwanie modlitewne do Włocławka – Polska pod Krzyżem. Jest to akt ekspiacji i wynagrodzenia za akty profanacji jakie nasilają się ostatnio w naszej Ojczyźnie. Wyjazd o godzinie 6.00 rano spod kościoła, powrót ok., godziny 21.30. Koszt wyjazdu 40 zł zapisy w zakrystii.

W sobotę w Liturgii Święto podwyższenia Krzyża Świętego. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W sobotę 14 września o godzinie 12.30 zbiórka ministrantów. Po wakacyjnej przerwie zapraszamy ministrantów starszych i młodszych. Zapraszamy również kandydatów i tych, co chcieliby zostać ministrantami na sobotnie spotkanie.

Od najbliższej niedzieli zapisujemy kandydatów do bierzmowania. Młodzież klas 8 i ze szkoły średniej. Zapisy i przygotowanie prowadzi ks. Patryk. Pierwsze spotkanie kandydatów do bierzmowania w niedzielę 15 września o godzinie 17.45 w dolnym kościele.

Młodzież, która w zeszłym roku rozpoczęła przygotowanie do bierzmowania i je kontynuuje ma spotkanie w niedzielę 15 września po wieczornej Mszy Świętej w dolnym kościele.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy wiele ciekawych artykułów i felietonów – zachęcamy do lektury!

Do Ewangelii: „Jeśli koto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego nie może być moim uczniem”. A na innym miejscu w Ewangelii czytamy: „ jeśli kto miłuje bardziej niż Mnie ojca lub matkę, żonę i dzieci, braci i siostry, nie może być moim uczniem”. Wyrzec się wszystkiego, aby być dla Boga. „I każdy, kto dla mego imienia opuści dom, braci lub siostry, ojca lub matkę, dzieci lub pole, stokroć tyle otrzyma i życie wieczne odziedziczy”. Ewangelijne „mieć w nienawiści” znaczy więc nic innego jak: „będziesz miłował Pana Boga swego, całym swoim sercem, całym swoim umysłem i całą swoją duszą, a bliźniego swego jak siebie samego”. Prośmy o dar szczerej i głębokiej miłości do Boga, który jest w Jezusie Chrystusie Panu naszym.