Dwudziesty Siódmy Października

Trzydziesta Niedziela Zwykła

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Wypominki to modlitwa Kościoła za naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe czytamy podczas procesji żałobnej 1 i 2 listopada o godzinie 17.30 w kościele. Wypominki roczne czytamy w każdą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 8.30. Zbiorowa Msza Św. gregoriańska za zmarłych jest odprawiana przez cały listopad o godzinie 8.00 lub 18.30.

Dziś o godzinie 17.45 różaniec.

W poniedziałek o godzinie 17.00 różaniec z udziałem dzieci. Na modlitwę przychodzimy w przygotowanych przez siebie strojach, które ukazywać mają świętych i błogosławionych. Piątą tajemnicę odmówimy przy grocie M Boskiej a później w dolnym kościele do godziny 18.30 bal wszystkich świętych. Serdecznie zapraszamy!

W poniedziałek po wieczornej Maszy Św., rozpocznie się w naszej parafii codzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu, która trwać będzie do 11 listopada.

Pana Jezusa adorować będziemy w Monstrancji, która pochodzi
z Parafii św. Jakuba w Medjugorie –Centrum Modlitwy o Pokój.

Monstrancja ta została przekazana do Medjugorie z inicjatywy polskiego Stowarzyszenia Comunitá Regina della Pace.

Dzieło 12 ośrodków modlitwy o pokój „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” zainaugurowane zostało 10 lat temu pierwszym centrum adoracji w Ziemi Świętej. Kolejne, rozsiane po kuli ziemskiej Centra, znajdują się w: Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Rwandzie, w Korei Południowej, na Filipinach, gdzie projekt jest nadal w fazie realizacji i w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie. Najnowsze, 8 Centrum, to znajdująca się w Niepokalanowie „Gwiazda Niepokalanej”, która od 1 września ubiegłego roku bardzo licznie gromadzi pielgrzymów na Wieczystej Adoracji.

Monstrancja „Królowa Pokoju” z Medjugorie , peregrynuje od września po polskich parafiach łącząc ludzi na modlitwie o pokój w sercu każdego z nas, w naszych rodzinach, w naszej Ojczyźnie, i na całym Świecie.

Adorować będziemy Pana Jezusa od godziny 8.30 do 18.30. w Uroczystość Wszystkich Świętych jak również w niedzielę 3 i 10 listopada adoracja będzie od godziny 17.00 do 18.30.

W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. O godzinie 11.00 na miejscowym cmentarzu Msza Święta pod przewodnictwem Ks. infułata Lucja Święczkowskiego. Po Mszy Św., wyruszy procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek. O godzinie 17.30 w parafialnej świątyni procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek.

W sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych „Dzień Zaduszny” Msze Św., przed południem o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00 po południu o godzinie 18.30. O godzinie 17.30 procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek.

Od pierwszego do ósmego listopada można uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące nawiedzając cmentarz i modląc się za zmarłych.

W piątek 8 listopada po wieczornej Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

Ósmego i dziewiątego listopada pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!

<