Trzeci Listopada

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

Codzienna adoracja N. Sakramentu dziś od godziny 17.00. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna o godzinie 18.15.

W kaplicy chrzcielnej Św. Wawrzyńca można oglądać wystawę poświęconą ośmiu centrom adoracji N. Sakramentu rozsianym po całym świecie a symbolizującym gwiazdy w koronie Maryi Niepokalanej. Do puszki pod obrazem M. Boskiej Rozwiązującej Węzły można składać ofiary na budę centrum adoracji modlitwy o pokój w Medjugorie.

W tym tygodniu codzienna adoracja N. Sakramentu codziennie od godziny 8.30 do 18.30. w poniedziałek środę i piątek również po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. We środę i piątek o godzinie 17.00 adoracja dla dzieci ze Szkoły Podstawowej.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

W najbliższą sobotę pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. W sobotę na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy służbę liturgiczną i ich rodziny.

W najbliższą niedzielę 10 listopada o godzinie 17.45 czuwanie modlitewne poprowadzi nasz parafialny chór. Do puszek pod chórem będziemy zbierać ofiary z racji Dnia Solidarności z Kościołem prześladowanym.

Od 17 do 19 listopada będziemy przeżywać rekolekcje wprowadzające nas w czas Adwentu i świętowania rocznicy poświęcenia kościoła. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. dr Przemysław Góra z Archidiecezji Łódzkiej.

17 listopada z racji przypadającej pierwszej rocznicy konsekracji naszej świątyni po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się wieczór muzyczny. Na organach grać będzie Pan Marcin Gawęda organista z Jasnej Góry a towarzyszyć mu będą: Pan Hubert Krzyżowski absolwent Szkoły Muzycznej w Żywcu i laureat wielu konkursów skrzypcowych, oraz Pani Zofia Orzechowska solistka warszawskiego chóru „Ad Gloriam Dei”. Całość poprowadzi Pan Marcin Mazurek nasz organista. Serdecznie zapraszamy.