Pierwszy Marca

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu

Pierwszy marca jest obchodzony jako Dzień Żołnierzy Niezłomnych. W naszych modlitwach powierzamy Dobremu Bogu bohaterów walki o  wiarę i niepodległość, skrytobójczo mordowanych i fałszywie oskarżanych przez komunistyczne władze PRL-u.

O godzinie 13.00 Msza Święta z nauką pasyjną. Po Mszy Świętej Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną.

Po wieczornej Mszy Świętej w kaplicy M. Bożej spotkanie kandydatów do bierzmowania – grupa starsza.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

W Wielkim Poście od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia – prowadzi Neokatechumenat.

We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zebranie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź św., przed południem podczas Mszy Świętych a po południu od godziny 18.00. O godzinie 8.00 Msza Św., wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Św., spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 17.00 Droga Krzyżowa z udziałem dzieci, o godzinie 18.00 Droga krzyżowa dla młodzieży i dorosłych. W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec prowadzi pierwsza róża. 

W najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców. Po wieczornej Mszy Świętej w dolnym Kościele spotkanie kandydatów do bierzmowania grupa młodsza.

Katechezy dla narzeczony rozpoczną się w naszej parafii 10 marca we wtorek o godzinie 19.30. Odbywały się one będą we wtorki i czwartki w Świetlicy Caritas. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej lub drogą telefoniczną  lub e-mail.  

Diakon Przemek organizuje wyjazd autokarowy na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska. Wyjazd 28 marca w sobotę o godzinie 13.00 spod kościoła. Koszt wyjazdu 45 zł. Zapisy u diakona Przemka w zakrystii.

„Stowarzyszenie Hospicjum Domowe” zaprasza na intensywne i wartościowe szkolenie dla kandydatów na wolontariuszy i członków rodzin osób ciężko i przewlekle chorych.
Stowarzyszenie działa od ponad 27 lat i aktualnie ma siedzibę na terenie naszej Parafii.
W ubiegłym roku zespoły lekarzy, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów i wolontariuszy otoczyły opieką ponad 600 osób chorych i ich rodzin.
Pracownicy i wolontariusze Hospicjum rozdają ulotki o działalności Hospicjum i szkoleniu oraz mogą udzielić dodatkowych informacji.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – w najnowszym numerze Tygodnika Idziemy wiele cennych artykułów na temat postu i jego roli w życiu duchowym i społecznym. Zachęcamy do lektury!