Niedziela Miłosierdzia przypomina nam od największym przymiocie Boga, jakim jest Jego Miłosierdzie.

Dziś o godzinie 15.00 transmisja Koronki do Miłosierdzia Bożego.

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składana na utrzymanie naszej Parafii.

Dziś przypada 77 rocznica wybuchu powstania w Getcie Warszawskim. W naszych modlitwach pamiętamy o Powstańcach.

Od jutra w naszej świątyni w Liturgii będą mogły uczestniczyć  53 osoby. Górny kościół ma 800 m2 powierzchni. Dzieląc tę powierzchnię na 15m2 na jedną osobę otrzymujemy wynik: 53 osoby. W świątyni będą oznaczone miejsca, które powinniśmy zajmować, aby zachować obowiązujące przepisy bezpieczeństwa sanitarnego.

Osoby przystępujące do Komunii Świętej podchodzą procesyjnie zachowując 2 metrowy odstęp od siebie. Komunię Świętą przyjmujemy w postawie stojącej na rękę. Lewą rękę podpieramy prawą tworząc z dłoni znak krzyża. Po otrzymaniu Ciała Pańskiego prawą ręką bierzemy Komunię Świętą i spożywamy zaraz po otrzymaniu. W ten sposób nasze dłonie stają się monstrancją dla eucharystycznego Chrystusa.

Osoby, które są na zewnątrz świątyni mogą przystąpić do Komunii Świętej po Mszy Świętej.

Sakrament Pojednania jest sprawowany w świetlicy Caritas. W niedzielę podczas Mszy Świętych. W dni powszednie podczas Mszy Świętych oraz od godziny 16.00 do zakończenia wieczornej Mszy Świętej.

Adoracja Najświętszego Sakramentu jest codziennie od godziny 16.00 do 18.00.

W czwartek w Liturgii przypada Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W sobotę przypada Święto św. Marka Ewangelisty. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Jest to równocześnie dzień imienin Ks. Biskupa Marka Solarczyka. W naszych modlitwach będziemy wspierać Ks. Biskupa w Jego apostolskim trudzie.

Prosimy o przekazanie 1% podatku na parafialną Caritas. Pity można zostawić w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w tygodniu i w najbliższą niedzielę odebrać je  w zakrystii.

Zachęcamy do lektury i prenumeraty Tygodnika Idziemy w wersji elektronicznej.