Siódmy Czerwca – Uroczystość Najświętszej Trójcy

Dziś przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna o godzinie 18.00.

Nabożeństwa czerwcowe do środy o godzinie 18.00.

W czwartek 11 czerwca będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wyruszy procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Pierwszy ołtarz będzie na terenie szkoły Sióstr Felicjanek od strony szkolnego parkingu – przygotowują go Siostry z Przedszkola i Szkoły; drugi ołtarz będzie na furcie klasztornej Sióstr Felicjanek – przygotowują go Siostry; trzeci ołtarz będzie przy wejściu do dolnego kościoła – przygotowuje go Neokatechumenat; czwarty ołtarz będzie przy grocie M. Bożej – przygotowuje go młodzież naszej Parafii. Przy czwartym ołtarzu będzie wygłoszone kazanie, a następnie odśpiewamy uroczyste Te Deum. Procesję Bożego Ciała zakończy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Po procesji księża pojadą w odkrytych samochodach po ulicach parafii i pobłogosławią parafię i jej mieszkańców Najświętszym Sakramentem według następującego porządku:

  1. Ks. Proboszcz: ul. Kościuszkowców od ul. Bychowskiej do ul. Bronisława Czecha, mieszkańców ul. Br. Czecha prosimy o dojście do ul. Skrzyneckiego lub potockich, dalej ul. Skrzyneckiego, Strusia,   Cedrowa,  Potockich od ul. Bronisława Czecha do ul. Bychowskiej, Storczykowa, Botaniczna, Przyjaźni.
  2. Ksiądz Patryk: ul. Weselna, Działowa, Piastowa, Otwarta, Magnolii, osiedle bloków przy ul. Potockich, Sezam, Reszelska, Bychowska, Kościuszkowców od ul. Korkowej do Bychowskiej.
  3. Ksiądz Jan: ul. Króla Maciusia, Begonii, Starego Doktora, osiedle bloków Korkowa, Kościuszkowców bloki, ul. Korkowa od ronda Rekrucka i Łysakowska do cmentarza.
  4. Ks. Diakon Przemek: ul. Kaczeńca, Skokowa, Korsuńska, Tęczowa,  Harmonistów, Powszechna,  Rolnicza,  Akwarelowa, Karpacka, Czarnoleska, Azaliowa.

Rozpoczniemy błogosławieństwo ok. godziny 15.00 i do 16.00 powinniśmy zakończyć. W tym roku pobłogosławimy wszystkie domostwa naszej parafii. Prosimy  zatem o przyozdobienie mieszkań, posesji, balkonów, a nade wszystko naszych dusz, aby wolne były od zła. Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie przychodzi do nas, błogosławi nam w naszej codzienności.

Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.

Próba sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała w środę 10 czerwca o godzinie 17.00.

Prosimy bractwa parafialne i asystę kościelną o przygotowanie sztandarów, chorągwi, dzieci rocznicowe i przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej o sypanie kwiatków. W Boże Ciało nabożeństwo czerwcowe o godzinie 18.00.

Przez całą Oktawę Bożego Ciała nabożeństwo czerwcowe po wieczornej Mszy Świętej, a po nabożeństwie procesja eucharystyczna.

W sobotę 13 czerwca dzieci ze szkoły Sióstr Felicjanek przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Klasa IIIA o godzinie 9.00; klasa IIIB o godzinie 10.30 i klasa IIIC o godzinie 12.00. Ze względów bezpieczeństwa sanitarnego w czasie epidemii w tej uroczystości biorą udział tylko najbliższe osoby. Spowiedź święta dla dzieci rodziców w piątek 12 czerwca klasa IIIA godzina 16.00; klasa IIIB godzina 16.40 i klasa IIIC godzina 17.20.

W niedzielę 14 czerwca będziemy przeżywać Odpust ku czci Patrona naszej Parafii św. Feliksa.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury. Zachęcamy również do elektronicznej prenumeraty naszego Tygodnika.