Trzydziesty Sierpnia

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

Dzisiaj ostatnia niedziela wakacji. Wszystkim powracającym z wakacji życzymy szczęśliwych bezpiecznych i zdrowych powrotów do domu. Od najbliższej niedzieli wraca do niedzielnego grafiku Msza Święta o godzinie 11.30 a od jutra Msza Święta o godzinie 8.00 i w piątki Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta o Miłosierdziu Bożym.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej.

W tym tygodniu początek nowego roku szkolnego. Msze Święte dla uczniów Szkoły Sióstr Felicjanek we wtorek, a we środę,  dla Szkoły Króla Maciusia, według ustalonego porządku. We środę o godzinie 18.00 nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja, wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek przed południem spowiedź święta podczas Mszy Świętych a po południu od godziny 15.00 i 18.00. Wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i Litania do Serca Pana Jezusa. Po Litanii spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. W piątek po wakacyjnej przerwie rozpoczyna spotkania formacyjno – modlitewne OAZA. W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej różaniec, prowadzi trzecia róża. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy służbę liturgiczną i asystę kościelną. Rozpoczniemy nowy rok pracy formacyjnej.

Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

Najbliższa niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja i procesja eucharystyczna. Do puszek pod chórem będziemy zbierać ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny.

Od 10 do 12 września będziemy przeżywać w naszej parafii czterdziestogodzinne nabożeństwo. We czwartek piątek i sobotę, od godziny 8.30 do godziny 18.30 będzie adoracja N. Sakramentu. Prosimy tak zaplanować zajęcia, żeby wziąć udział w adoracji. 

W niedzielę 13 września po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo fatimskie i procesja. 

Prośba o zagłosowanie na projekt remontu chodnika od przystanku MZA przy ul. Korkowej do Kościoła Parafialnego. Jest to projekt z budżetu obywatelskiego i pomysł naszego parafianina. Głosować można drogą internetową lub osobiście w Urzędzie Dzielnicy przy ul. Żegańskiej 1.,  na  projektu nr.,: 2198. Głosować można od 1 do 15 września. Więcej informacji jest zamieszczonych w gablotach przed kościołem. 

Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie naszej świątyni.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!