Dwudziesty Drugi Listopad

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

Niedziela Chrystusa Króla jest ostatnią niedzielą w Roku Liturgicznym. Po Mszy Świętej o godzinie 13.00 wystawienie N. Sakramentu, adoracja i akt poświęcenia Sercu Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia można uzyskać odpust zupełny. Swoje spotkanie formacyjne w dolnym kościele ma grupa młodsza młodzieży przygotowującej się do bierzmowania: o godzinie 17.00 dziewczęta o godzinie 17.30 chłopcy.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji odmawiamy różaniec w intencji Ojczyzny i Kościoła.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. 

W najbliższą Niedzielę 29 listopada rozpoczyna się Adwent. Czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W tym roku Adwent ma wyjątkowy charakter zachęcamy aby rodzice przychodzili na Roraty razem z dziećmi. Wprawdzie nie ma zajęć w szkole, ale zachciejmy poprzez czuwanie i wspólną modlitwę pokonywać zasadzki ciała i świata. W niedzielę 29 listopada o godzinie 17.00 w dolnym kościele będzie zawiązanie męskiej róży różańcowej. W tym czasie ataków na świętą wiarę i Kościół Święty zachciejmy odpowiedzieć modlitwą i zawierzenie. Tego cały czas uczył nas Święty Jan Paweł II.  

W poniedziałek 30 listopada podczas Rorat po modlitwie po Komunii będzie obrzęd poświęcenia opłatków. W zakrystii będzie można nabywać opłatki i świece Caritas na wigilijny stół. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy, między innymi z ks. Piotrem Mazurkiewiczem – O Kościele po męsku, jak również ks. Henryka Zielińskiego – czas próby polskiego kościoła – zachęcamy do lektury!