Dwudziesty Dziewiąty Listopad

Pierwsza Niedziela Adwentu

Rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. O godzinie 17.00 w dolnym kościele zawiązanie Róży Różańcowej Męskiej. 

W Adwencie Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. Zachęcamy rodziców, aby przychodzili razem z dziećmi. W sobotę roraty są o godzinie 7.00. Czuwając razem z Maryją na przyjście Pana w Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia. Prowadzi Droga Neokatechumenalna. W poniedziałek na Mszy Świętej Roratniej po modlitwie po Komunii będzie obrzęd poświęcenia opłatków. W zakrystii będzie można nabywać opłatki i świece caritas na wigilijny stół.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji odmawiamy różaniec w intencji Kościoła i Ojczyzny.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek, spowiedź święta rano podczas Mszy Świętych a po południu od godziny 14.40 dla uczniów klas IV i od godziny 18.00. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Wieczorna Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. w pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi. Z racji pierwszego pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych.

W sobotę 5 grudnia w Bazylice Katedralnej Św. Floriana i Św. Michała przyjmą święcenia kapłańskie w stopniu prezbitera diakon Antoni Przybysz i diakon Przemysław Matuszewski. Odbywali oni praktykę duszpasterską w naszej parafii. Otaczamy ich modlitwą, żeby dobrze przygotowali się do przyjęcia święceń i byli dobrymi i świętymi księżmi. Diakon Przemysław odprawi swoją prymicyjną Mszę Świętą w niedzielę 6 grudnia o godzinie 13.00 a diakon Antoni 9 grudnia we środę o godzinie 18.30. w ich imieniu zapraszam do wspólnej modlitwy.

Adwent jest czasem wytężonej pracy duchowej. Rekolekcje Oddanie 33 są zawierzeniem Jezusowi przez wstawiennictwo Maryi. Szczegóły są zamieszczone na stronie internetowej: www.oddanie33.pl

Diecezjalne telewizja internetowa salve.tv przygotowała rekolekcje Przez #CałyAdwent czekaj razem z SalveNET na przyjście Pana!

W tym pandemicznym czasie SalveNET zaprasza na internetowe rekolekcje #CałyAdwent. Codziennie o godzinie 11.00 w social mediach SalveNET będziecie mogli znaleźć krótki filmik z rozważaniami przygotowanymi przez młodych i pełnych zapału księży diecezji warszawsko-praskiej. Rozważania te oparte są na codziennych czytaniach mszalnych z ksiąg prorockich i będą naszą pomocą w ciągłym nawracaniu i przygotowywaniu się na przyjście Pana!
Nasi rekolekcjoniści to: w pierwszym tygodniu ks. Jan Roztocki z parafii Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie, w drugim ks. Zbigniew Sapiejewski, z parafii MB Zwycięskiej w Rembertowie, w trzecim tygodniu prowadzić nas będzie ks. Bartłomiej Kopeć z parafii św. Patryka na Gocławiu a w czwartym ks. Jan Staruchowicz z naszej parafii. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach.

Parafialna schola otrzymała wyróżnienie na festiwalu piosenki patriotycznej. Gratulujemy wyróżnienia a siostrze Wirginettcie dziękujemy za opiekę i troskę o scholę.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika idziemy zawiera płytę z rekolekcjami Oddanie 33 – zachęcamy do lektury.