Drugi Maja

Piąta Niedziela Wielkanocna

Z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca procesja eucharystyczna po nabożeństwie majowym o godzinie 18.00.

Nabożeństwa majowe w naszej parafii codziennie o godzinie 18.00.

Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. W naszej Parafii będziemy przeżywać Odpust tytułu Świątyni. Parafialna Świątynia jest dedykowana Matce Boskiej Królowej Korony Polski. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W Tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Od godziny 17.00 adoracja.

W piątek w Warszawie w Liturgii przypada Uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika głównego Patrona Polski. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Z racji Uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Od godziny 16.00 spowiedź dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej i ich rodziców, ze Szkoły Sióstr Felicjanek. Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

W sobotę w Warszawie w Liturgii Uroczystość Matki Boskiej Łaskawej głównej Patronki Stolicy. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Tego dnia dzieci klas trzecich ze Szkoły Sióstr Felicjanek będą miały Uroczystość pierwszej Komunii Świętej według ustalonego porządku.  

W najbliższą niedzielę 9 maja taca na Seminarium Duchowne naszej Diecezji.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: Jedno jest niebo – pisze ks. Henryk Zieliński o beatyfikacji ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego; „Zaprzyjaźnieni z Maryją” rozmowa Ireny Świerdzewskiej z Haliną Łabonarską, Janem Budziaszkiem, Cezarym Pazurom; „Ocaleni od zagłady” dr Anna Jagodzińska pisze o wyzwoleniu obozu koncentracyjnego w Dachau, oraz wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do lektury!