Dwudziesty Dziewiąty Sierpnia

Dwudziesta Druga Niedziela Zwykła

Dziś witamy w naszej Parafii Księdza Marka Gawle i Księdza Łukasza Trzaskę. Podejmują Oni w naszej Parafii obowiązki wikariuszy. Życzymy wielu łask Bożych i otaczamy ich naszą modlitwą.

Jutro po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest spowiedź święta.

We środę pierwszego września rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Msze Święte na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Sióstr Felicjanek według ustalonego porządku w dolnym kościele. Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski o godzinie 18.00. We środę przypada 82 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. W naszych modlitwach będziemy pamiętać o wszystkich, co oddali życie w obronie naszej Ojczyzny. 

Szkoła Króla Maciusia będzie miała Mszę Świętą na rozpoczęcie roku szkolnego we czwartek 9 września o godzinie 11.00.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja. Wieczorna Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. W pierwszy piątek spowiedź święta przed południem podczas Mszy Świętych. Po południu od godziny 14.45. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Od godziny 18.00 spowiedź. O godzinie 18.30 Msza Święta wotywna o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej wystawienie N. Sakramentu, adoracja i litania do Serca Pana Jezusa. Po Adoracji spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. Z racji pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej, adoracja, medytacja i różaniec.

Obecna Niedziela jest ostatnią niedzielą wakacji. Od poniedziałku wraca do grafiku Msza Święta o godzinie 8.00 i w piątek o godzinie 15.00 a w Niedzielę o godzinie 11.30.

Na ukończeniu jest remont kruchty górnego kościoła. Została położona nowa posadzka. Do zamontowania zostały jeszcze cokoły i pilastry przy głównych drzwiach. Od niedzieli 5 września powinniśmy być już w górnym kościele. Prace, jakie zostały jeszcze do wykonania to: montaż nowego wiatrołapu i pomalowanie ścian. Będą one systematycznie wykonywane, o czym będę informował w miarę zbliżania się terminu wykonania tych prac. Bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na remont i utrzymanie naszej świątyni.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest poświęcony rozpoczynającej się nauce w szkole. Zachęcamy do lektury.