Piąty Września

Dwudziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Dziś przypada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu, adoracja, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego N. Sercu Pana Jezusa.   Po adoracji procesja. O godzinie 18.00 w dolnym kościele spotkanie męskich róż różańcowych. Do puszek przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjno Opiekuńczy.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. 

Przeżywamy Nowennę przygotowującej nas na Uroczystość Beatyfikacji Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. We wtorek 7 września Ks. Biskup Romuald Kamiński odprawi w naszej Parafii Uroczystą Mszę Świętą przygotowującą nas na Tę Uroczystość. Nasza Parafia została utworzona decyzją Ks. Kardynała Wyszyńskiego 15 czerwca 1958 roku. Podczas tej Uroczystości będzie poświęcenie Obrazu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Św. Jana Pawła II w kaplicy M. Boskiej Królowej Korony Polski. 

We środę w Liturgii Święto Narodzenia N. Maryi Panny. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. O godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. Po wieczornej Mszy Świętej w świetlicy Caritas próba chóru. Zapraszamy również wszystkich chętnych śpiewie w parafialnym chórze! We środy zbiórka dla ministrantów i lektorów o godzinie 19.50.

We czwartek o godzinie 11.00 Msza Święta na rozpoczęcie Roku Szkolnego dla Szkoły Króla Maciusia nr., 195.

Od piątku rozpocznie się w naszej Parafii Czterdziestogodzinne nabożeństwo. Adoracja N. Sakramentu w piątek i sobotę będzie od godziny 8.30 do godziny 18.00. O godzinie 18.30. W niedzielę adoracja będzie od godziny 14.00 do godziny 18.30. Prosimy tak zaplanować czas, żeby wziąć udział w adoracji. 

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. Na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego ks. Łukasz i s. Wirginetta organizują konkurs wiedzy o Prymasie. Jest on adresowany do rodzin naszej parafii. Regulamin i zasady konkursu są zamieszczone na stronie internetowej naszej Parafii i na profilu facebookowym. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie.

Zakończył się pierwszy etap remontu kruchty kościoła. Została wymieniona posadzka, wymienione piony instalacji c.o i wymieniona zużyta część instalacji elektrycznej. Do zamontowania pozostał wiatrołap i praca malarskie. Prace związane z wymianą schodów, zostały odłożone ze względu na przedłużające się procedury u Konserwatora Zabytków. Kiedy uzyskamy odpowiednie zgody zostaną podjęte prace.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!