Dziewiętnasty Września

Dwudziesta Piąta Niedziela Zwykła

Dziś obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Przed kościołem Woluntariusze Radia Warszawa Praga zbierają ofiary na działalność naszej rozgłośni.

Dziś organizowany jest Narodowy Marsz Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Marszu na Placu Zamkowym o godzinie 11.30., o godzinie 13.00 Msza Święta w Bazylice Krzyża Świętego. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w marszu. 

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja, N. Sakramentu.

We wtorek po wieczornej Mszy Św., zebranie dla rodziców, których dzieci rozpoczynają przygotowanie do pierwszej Komunii Świętej.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. W pierwsze i trzecie środy miesiąca po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Po wieczornej Mszy świętej w dolnym kościele spotkanie Oazy.

W najbliższą niedzielę mija termin zgłaszania prac na konkurs wiedzy o błogosławionym Ks. Kardynale Prymasie Wyszyńskim. Konkurs jest on adresowany do rodzin naszej parafii. Regulamin i zasady konkursu są zamieszczone na stronie internetowej naszej Parafii, na profilu facebookowym i w zakrystii. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w konkursie. 

W najbliższą niedzielę odbędzie się liczenie wiernych. O godzinie 16.00 Msza Święta dla rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii Świętej. 

Dobiega końca remont kruchty kościoła. Zostało jeszcze malowanie ścian, które jest planowane na początku listopada. W najbliższą niedzielę taca będzie przeznaczona na spłacenie części należności za wykonane prace remontowe. Równocześnie bardzo dziękujemy za wszystkie ofiary składane na utrzymanie i renowacje naszej świątyni. 

Ukończona została renowacja stacji drogi krzyżowej. Prace konserwatorskie wykonała Pani Monika nasza parafianka. Bardzo dziękuję wszystkim darczyńcom, dzięki którym można było to przedsięwzięcie zrealizować. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Zachęcamy do lektury!