Dwunasty Września

Dwudziesta Czwarta Niedziela Zwykła

Dziś uwielbiamy Boga za beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Niech Ich orędownictwo wspiera nas w drodze do Nieba. Pod chórem za dobrowolną ofiarą jest do nabycia biografia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

Ofiary składane na tacę są przeznaczone na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej Nabożeństwo Fatimskie i procesja. 

W poniedziałek rozpocznie się montaż nowego wiatrołapu w kruchcie kościoła.

We wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. 

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. Po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów i próba chóru.

We czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym i próba scholi.

W piątek o godzinie 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. Tego dnia przypada 82 rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Wieczorna Msza Święta w intencji Ojczyzny.

W sobotę w Liturgii Święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, patrona Polski. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni.

W najbliższą niedzielę 19 września jest organizowany Narodowy Marsz  Życia i Rodziny. Rozpoczęcie Marszu na Placu Zamkowym o godzinie 11.30., o godzinie 13.00 Msza Święta w Bazylice Krzyża Świętego. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w marszu. Tego dnia obchodzimy również Dzień Środków Społecznego Odziaływania. Wolontariusze Radia Warszawa Praga, będą zbierać przed kościołem ofiary na potrzeby rozgłośni.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Najnowszy numer Tygodnika Idziemy jest dedykowany Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu – zachęcamy do lektury!