Trzydziesty Pierwszy Październik

Trzydziesta Pierwsza Niedziela Zwykła

W kruchcie kościoła Pani Irena Świerdzewka prezentuje książkę, Śladami Prymasa Tysiąclecia.

O godzinie 17.45 Różaniec.

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki. Wypominki całoroczne czytamy w każdą niedzielę po Mszy Świętej o 8.30; wypominki jednorazowe czytamy 1 i 2 listopada podczas procesji żałobnej w kościele o godzinie 17.30. Msza Święta zbiorowa gregoriańska za naszych bliskich zmarłych jest odprawiana przez cały miesiąc listopad.

Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. O godzinie 11.00 na miejscowym cmentarzu Msza Święta pod przewodnictwem ks. Prałata Stanisława Markowskiego. Po Mszy Świętej procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek. O godzinie 17.30 w naszej świątyni Procesja Żałobna połączona z czytaniem wypominek. Z racji Uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie wieczornej adoracji.

We wtorek Dzień zaduszny. Przed południem Msze Święte o godzinie 7.00; 8.00 i 9.00. o godzinie 17.30 Procesja żałobna połączona z czytaniem wypominek wieczorne Msza Święta o godzinie 18.30. 

Od pierwszego do 9 listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki odpustu: nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarz i modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski. Po wieczornej Mszy Świętej zbiórka ministrantów.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W pierwszy czwartek od godziny 17.00 adoracja N. Sakramentu, wieczorne Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne. Po wieczornej Mszy Świętej próba scholi.

W pierwszy piątek spowiedź święta: przed południem podczas Mszy Świętych. Po południu spowiedź od godziny 14.45., i od godziny 18.00., O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta. O godzinie 18.30 Msza Święta o Sercu Pana Jezusa. Po Mszy Świętej spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca. 

W pierwszą sobotę o godzinie 8.00 Msza Święta o Niepokalanym Sercu Maryi. Po Mszy Świętej medytacja adoracja i różaniec. 

Z racji pierwszego piątku i pierwszej soboty pójdziemy z posługą sakramentalną do chorych. 

W najbliższą niedzielę 7 listopada na wieczorną Mszę świętą i spotkanie zapraszamy kandydatów przygotowujących się do bierzmowania. 

Uwrażliwiamy i apelujemy od naszych Parafian, aby nie dawali się oszukiwać złodziejom stosującym metodę „na wnuczka” Nikt a policji i prokuratury nie chodzi po domach i nie prosi o pieniądze na kaucję.  Prosimy o roztropność.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!