Czternasty Listopada

Trzydziesta Trzecia Niedziela Zwykła

Dziś z racji wizytacji kanonicznej naszej parafii, gościmy Ks. Biskupa Jacka Grzybowskiego, który głosi nam Słowo Boże. Razem z nami się modli i poznaje nasz życie. Niech wspólne doświadczanie wiary przybliża nas do Królestwa Bożego. 

Do puszek pod chórem zbieramy ofiary na pomoc Kościołom prześladowanym. W tym roku wspieramy chrześcijan w Libanie.

Wiarę przeżywamy i w chwilach radości i chwilach trudnych. Naszą modlitwą otaczamy ks. Łukasza po śmierci taty. Uroczystości pogrzebowe śp. Andrzeja Trzaski rozpoczną się jutro 15 listopada Mszą Świętą o godzinie 11.00 w kościele św. Antoniego w Mińsku Mazowieckim. Po Mszy Świętej ciało św. Andrzeja zostanie złożone do grobu na miejscowym cmentarzu. Modlitwą otaczamy ks. Łukasza i Jego najbliższych.

Scholi Deo Gratias i Siostrze Wirginettcie gratulujemy zajęcia drugiego i trzeciego miejsca na II Festiwalu piosenki patriotycznej „Zapytaj Polskę” Gratulujemy wyróżnienia i podjum!

W poniedziałek kancelaria parafii będzie nieczynna.

Od wtorku będzie księga intencji mszalnych na przyszły rok 2022.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W Czwartek 18 listopada będziemy obchodzić Uroczystość poświęcenia naszej Świątyni. Porządek Mszy Świętych jak w dzień powszedni. Uroczysta Suma o godzinie 18.30.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu i akt poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.   

Niedzielą Chrystusa Króla rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje jako przygotowanie do Adwentu i świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ks. Roman Wortolec Salezjanin. W kruchcie kościoła będzie można nabyć książki o tematyce religijnej zarówno dla dorosłych, młodzieży jak i dzieci. 

Program rekolekcji: w niedzielę nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta w poniedziałek i wtorek przed południem od godziny 8.30 a po południu od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia, żeby odprawić rekolekcje.

W najbliższą niedzielę taca na seminarium duchowne. Do puszek pod chórem będziemy zbierać ofiary na rzecz migrantów z granicy Polsko – Białoruskiej.

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!