Dwudziesty Pierwszy Listopada

Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata

Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Po Sumie wystawienie N. Sakramentu i akt poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Za pobożne odmówienie aktu wynagrodzenia można uzyskać odpust zupełny. 

Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje, jako przygotowanie do Adwentu i świąt Bożego Narodzenia. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Roman Wortolec Salezjanin. W kruchcie kościoła można nabyć książki o tematyce religijnej zarówno dla dorosłych, młodzieży jak i dzieci. 

Program rekolekcji: dziś nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach Świętych. W poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta w poniedziałek i wtorek przed południem od godziny 8.30 a po południu od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia, żeby odprawić rekolekcje.

Ofiary składane na tacę są przeznaczone na seminarium duchowne naszej diecezji.

Jutro po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We wtorek na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej. Po Mszy Świętej katecheza.

We środę o godzinie 18.00 nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W najbliższą niedzielę 28 listopada rozpoczynamy Adwent czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. O godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.

W Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia, prowadzi Neokatechumenat.

Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. w sobotę Roraty są o godzinie 7.00. Po Roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie. 

Zwykle w Adwencie rozpoczynaliśmy kolędę. W ubiegłym roku ze względu na pandemię kolędy nie było w tradycyjnej formie. W tym roku kolędę rozpoczniemy od nowego roku. Te rodziny, które będą chciały przyjąć,  księży po kolędzie, będziemy od najbliższej niedzieli zapisywać w zakrystii i kancelarii parafialnej, jak również można zgłaszać na parafialną pocztę e-mail,  żeby zrobić do świąt grafik kolędy. Te rodziny, które chcą przyjść do kościoła na Mszę Świętą kolędową zapraszamy do parafialnej świątyni i dla nich podamy grafik Mszy Świętych kolędowych. 

Ofiary składane z racji kolędy są przeznaczone na utrzymanie parafii. Wiecie o tym, że na skutek pandemii obecność na Mszach Świętych zmniejszyła się o połowę, ponadto inflacja i rosnące ceny mają swoje odzwierciedlenie w kosztach utrzymania parafii. Dlatego kolęda w tym roku jest przeznaczona na ten cel. 

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!