Dwunasty Grudnia 2021

Trzecia Niedziela Adwentu

Dziś o godzinie 16.00 Msza Święta dla dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii i ich rodziców. Podczas Mszy Świętej będzie obrzęd poświęcenia medalików. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej katecheza.

Pod chórem można nabywać opłatek i świece Caritas na wigilijny stół. Dochód z opłatków jest przeznaczony na utrzymanie parafii. Schola parafialna rozprowadza sianko na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zimowisko.

W Adwencie od poniedziałku do piątku o godzinie 6.00 w dolnym kościele jutrznia, prowadzi Neokatechumenat.

Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 6.45. w sobotę Roraty są o godzinie 7.00. Po Roratach dla dzieci będzie przygotowane śniadanie. Prosimy rodziców dzieci ze szkoły Króla Maciusia, aby pomogli odprowadzić dzieci do szkoły po skończonych roratach.

W poniedziałek o godzinie 11.00 w naszej parafialnej świątyni Msza Święta pogrzebowa śp. Anieli Sadowskiej, mamy naszej katechetki siostry Wirginetty. Po Mszy Św., ciało śp., Anieli zostanie przewiezione na cmentarz północny w Warszawie i złożone w rodzinnym grobie. Siostrze Wirginettcie i jej najbliższym składamy kondolencje i modlimy się za nich.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

W piątek 17 grudnia o godzinie 12 w Bazylice Katedralnej będziemy obchodzić jubileusz 70 rocznicy święceń kapłańskich Ks. Biskupa Kazimierza Romaniuka. W naszych modlitwach będziemy powierzać dobremu Bogu Dostojnego Jubilata. O godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta.

W zakrystii i kancelarii parafialnej, jak również na parafialną pocztę e-mail, zapisujemy te rodziny, które chcą przyjąć księży po kolędzie, żeby zrobić do świąt grafik kolędy. Te rodziny, które chcą przyjść do kościoła na Mszę Świętą kolędową zapraszamy do parafialnej świątyni i dla nich podamy grafik Mszy Świętych kolędowych. Ofiary składane z racji kolędy są przeznaczone na utrzymanie parafii.

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne pod chórem obok prasy, ale można je pobrać również ze strony naszej diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.

Informacje na stronie: https://synod.org.pl/  

Wersja PDF do przeglądania na stronie

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka – zachęcamy do lektury!