Dziewiętnasty Grudnia 2021

Czwarta Niedziela Adwentu

Dziś przypada I rocznica święceń biskupich ks. Biskupa Jacka Grzybowskiego. Modlimy się za Niego, o wszelkie potrzebne łaski.

Pod chórem można nabywać opłatek i świece Caritas na wigilijny stół. Dochód z opłatków jest przeznaczony na utrzymanie parafii. Schola parafialna rozprowadza sianko i pierniki na wigilijny stół. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na zimowisko.

Roraty od poniedziałku do czwartku o  godzinie 6.45.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu. Podczas adoracji jest spowiedź święta.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

We piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Przed południem Msze Święte o godzinie 6.45 i 8.00. Wieczornej Mszy Świętej nie będzie, gdyż jest to czas spożywania Wieczerzy Wigilijnej. Pasterka o północy. Ofiary składane na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Ochrony Życia.

W sobotę Uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte przed południem są o godzinie 8.30., 10.00., 11.30., i 13.00. wieczorna Msza Święta o godzinie 18.30. 

Najbliższa niedziela to Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i  Józefa.  

W zakrystii i kancelarii parafialnej, jak również na parafialną pocztę e-mail, zapisujemy te rodziny, które chcą przyjąć księży po kolędzie, żeby zrobić do świąt grafik kolędy. Te rodziny, które chcą przyjść do kościoła na Mszę Świętą kolędową zapraszamy do parafialnej świątyni i dla nich podamy grafik Mszy Świętych kolędowych. Ofiary składane z racji kolędy są przeznaczone na utrzymanie parafii.

W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności. Ojciec Święty Franciszek poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii został powołany Zespół Synodalny, który będzie propagował i koordynował prace związane z przebiegiem Synodu. Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Ankiety są dostępne pod chórem obok prasy, ale można je pobrać również ze strony naszej diecezji. Poszczególne kroki realizacji ankiety są podane w Vademecum. Synodalną ankietę można wypełnić indywidualnie lub we wspólnocie. Bardzo prosimy o liczne włączenie się w dzieło Synodu.