Dwudziesty Piąty Grudnia

Uroczystość Bożego Narodzenia

Dziś Bóg narodził się z Maryi Dziewicy, gdyż stał się człowiekiem i jest do nas podobny we wszystkim oprócz grzechu. 

Drodzy bracia i siostry! Zechciejcie przyjąć najlepsze życzenia: zdrowia, szczęścia i wszelkiej pociechy. W Chrystusie na nowo odnajdujemy siebie i odnajdujemy innych, gdyż Bóg stał się jednym z nas.  Niech nowonarodzony Jezus rozprasza w nas wszelkie niepokoje, obawy i zmartwienia. Niech Jego moc przenika nasze umysły i serca, abyśmy przeniknięci światłem Narodzenia Pańskiego przybliżali światu czas zbawienia. Szczęść Boże!

(W Uroczystość Narodzenia Pańskiego pierwsza Msza Święta o godzinie 8.30. Pozostałem Msze Święte według porządku niedzielnego.)

Jutro Niedziela Świętej Rodziny Jezusa Józefa i Maryi. Taca na budowę nowych kościołów w diecezji.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę o godzinie 18.00 Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski.

We czwartek po wieczornej Mszy świętej modlitwa uwielbienia.

W piątek ostatni dzień starego roku. O godzinie 18.30 Msza Święta dziękczynna na zakończenie starego roku 2021. Ks. Biskup wszystkim przebywającym na terenie diecezji udziela dyspensy od piątkowego postu. Zobowiązując równocześnie wszystkich, którzy z dyspensy chcą skorzystać o obowiązku jałmużny postnej.

W sobotę Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte przed południem o godzinie 8.30; 10.00 i 11.30. Po południu o godzinie 13.00 i 18.30.  

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. Tygodnik Idziemy jest z kalendarzem na nowy rok 2022. Zachęcamy do lektury!