Trzeci Kwietnia 2022

Piąta Niedziela Wielkiego Postu

Dziś rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne głosi ks. Michał Kotowski. Ksiądz Michał pracuje, na co dzień w Sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki Męczennika na warszawskim Żoliborzu. Program rekolekcji: Nauki rekolekcyjne dziś na każdej Mszy Świętej. W poniedziałek i we wtorek nauki rekolekcyjne na Mszach Świętych o godzinie 9.00 i 18.30. Spowiedź święta dziś podczas Mszy Świętych w poniedziałek i we wtorek przed południem od godziny 8.30 i wieczorem od godziny 18.00. Prosimy tak zaplanować zajęcia żeby odprawić rekolekcje. Gorzkie Żale z procesją eucharystyczną dziś po Mszy Świętej o godzinie 13.00. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na medytacje poetycko muzyczne o uwielbieniu Krzyża w wykonaniu naszej parafialnej scholi.

Codziennie o godzinie 17.00 adoracja, nowenna do św. Andrzeja Boboli i różaniec w intencji o pokój na Ukrainie.

W poniedziałek i we wtorek z racji rekolekcji kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o kontakt z księdzem pełniącym dyżur.

W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej do godziny 20.00 adoracja N. Sakramentu.

We środę Nowenna do M. Boskiej Królowej Korony Polski razem z Nowenną do św. Andrzeja Boboli.

W piątek 8 kwietnia po Mszy Świętej o godzinie 8.00 spotkanie bractw parafialnych i wymiana tajemnic różańca.

Najbliższa niedziele jest Niedzielą Palmową Męki Pańskiej. Schola dziecięca w kruchcie kościoła będzie sprzedawała palmy. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na utrzymanie Parafii i wyjazd scholi na wakacje. Na wieczorną Mszę Świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Po Mszy Świętej w dolnym kościele katecheza dla nich. Po wieczornej Mszy Świętej zapraszamy na koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu naszego parafialnego chóru. Usłyszymy utwory znanych kompozytorów między innymi: Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jana Sebastiana Bacha i wielu innych. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

Do puszki pod chórem można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego i na pomoc dla Ukrainy.

Każdego roku jest możliwość przekazanie 1% podatku na parafialną Caritas. PIT za 2021 rok można zostawić w zakrystii i w następną niedzielę odebrać go wypełnionym. Ulotki informacyjne są wyłożone w kruchcie kościoła. 

Przy tej okazji chcielibyśmy poinformować i podziękować za przekazane wpłaty, dzięki którym w ostatnim roku zostały zakupiona 2  specjalistyczne łóżka rehabilitacyjne, które służą ciężko chorym mieszkańcom naszej parafii i diecezji. W imieniu chorych i podopiecznych parafialnej caritas składamy serdeczne:  Bóg Zapłać!

Pod chórem jest do nabycia prasa katolicka. W najnowszym numerze Tygodnika Idziemy: „Wróćmy do prawdy” świat odszedł nie tylko od Boga, ale i od prawdy. Zaciera to różnicę między agresorem i ofiarą, oraz tworzy podwójne standardy – pisze ks. Henryk Zieliński. Jest jeszcze wiele innych ciekawych artykułów i felietonów. Zachęcamy do lektury!